Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAdobe Flash Player yeniden Firefox'da!

  Adobe Flash Player yeniden Firefox’da!

  flash_player_11_icon_rgbPopüler web tarayıcısı Firefox, geçtiğimiz günlerde güvenlik açıkları bulundurduğu gerekçesi ile blokladığını duyurduğu Adobe Flash Player yazılımını, sorunların giderilmesinin ardından yeniden kullanıcılarına sunuyor…

  Adobe Flash, ortaya çıkan çok ciddi güvenlik açıkları ile yoğun şekilde eleştirilmiş, hatta sosyal medya platformu Facebook’ta güvenlikten sorumlu en üst düzey isimlerinden Alex Stamos, tamamen kaldırılması gerektiğini ifade etmişti. Söz konusu güvenlik açıkları, kullanıcıların bilgisayarlarına uzaktan erişimi mümkün kılmaktaydı.

  Adobe-Flash-main

  Facebook tarafından gelen açıklamaların hemen sonrasında web tarayıcısı Mozillla Firefox, Adobe Flash’ı blokladı. Kullanıcılar, Flash gerektiren noktalarda uyarılarla karşılaştılar. Üstelik Firefox CEO’su sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla çok konuşuldu. Ancak ilgili bloklamanın ‘kapsamlı bir güncelleme ile sorunların çözülmesine kadar’ süreceği de eklenmişti.

  Ve Adobe bu noktada hızlı davranarak kapsamlı bir güncelleme ile ünlü yazılımı Flash’ın güvenlik sorunlarını giderdi. Firefox tarafından da söz konusu bloklama kaldırıldı.Adobe Flash, Mozilla Firefox üzerinde yeniden çalışır duruma gelirken sancılı dönem de sona ermiş oldu.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN