Adobe Creative Cloud’a canlı yayın özelliği geliyor

0

Adobe Creative Cloud uygulamalarda artık yerleşik bir canlı yayın özelliği de buluncak. İşte detaylar…

Adobe, Photoshop ve Illustrator gibi Creative Cloud uygulamalarına, tasarımcıların yeteneklerini diğer kullanıcılar ile paylaşmaları için canlı yayın özelliği ekliyor. Adobe’nin her yıl düzüenlediği konferası MAX 2019’ta yaptığı açıklamaya göre Creative Cloud uygulamalarda artık yerleşik bir canlı yayın özelliği buluncak. Fotoğraf, video ve çizim gibi birçok farklı alanda kullanılan Creative Cloud uygulamalarını kullananlar bundan sonra çalışma süreçlerini ve deneyimlerini canlı yayın özelliği sayesinde diğer kullanıcılar ile paylaşabilecek.

Bitmedi!
Adobe’den “Twitch” benzeri uygulama…

Adobe baş ürün sorumlusu Scott Belsky yeni canlı yayın özelliği hakkında yaptığı açıklamada bu deneyimi Twitch platformuna benzetti. Adobe, Twitch benzeri bir uygulamayı hayata geçirirken Scott açıklamasında canlı yayın özelliğinin kullanıcıların belirli araçları nasıl kullanacaklarını ğrenmeleri için bu özelliğin bir eğitim seti gibi olacağını açıkladı.

Adobe canlı yayın özelliğinin YouTube’da bir video izlemekten çok öteye götüreceği, kendini geliştirmek isteyenler için nemli bir kaynak olacağını belirtti. Ayrıca canlı yayın sırasında yorum yapabilme gibi etkileşimi arttıracak özellikler sayesinde yayıncı ve kullanıcının bilgi alışverişinde bulunabileceği de belirtiliyor.

Yeni canlı yayın özelliği beta sürümü olarak sınırlı bir kullanıcıya sunulurken kısa bir sürede tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Cevap bırakın