Adidas’ın giyilebilir cihazı Chameleon yolda

0

ekran-resmi-2016-10-26-20-06-14

Giyilebilir teknolojiler, yalnızca Samsung, Apple, Garmin gibi öncü markaların elinden çıkmıyor. Alman spor giyim markası Adidas’ın da bu alanda bir hamle yapmaya hazırlandığı iddia edildi.

Adidas’ın Chameleon adlı aygıtını 2017 yılında tanıtacağı yönünde bir rapor kamuoyuna yansıdı. Sağlık ve spor odaklı akıllı aygıtın yanı sıra bir de mobil uygulama üzerinde çalışıldığı kaydediliyor. Hem giyilebilir hem mobil uygulamanın önümüzdeki sene henüz net olmayan bir tarihte duyurulması olası.

Bununla birlikte Chameleon, Türkçesi bukalemun olan bir İngilizce kelime ve ürün ismi olmayabileceği, bir kod isim olmasının da söz konusu olduğu ifade ediliyor.

Cihazın teknik detayları hakkında ise henüz herhangi bir bilgi bulunmuyor. Şimdilik tek detay Adidas’ın 2017’ye spor giyim kreasyonunun yanı sıra yeni bir giyilebilir cihaz sığdırmayı planladığı yönünde.

Hangi özelliklerle gelecek?

Ne tür işlevsellikler vaat ettiği konusu da net olmamakla birlikte kalp atış hızı, entegre GPS ve ek spor odaklı özelliklerle gelmesi son derece güçlü ihtimal. Şarj dayanıklılığı konusu da yine gelecek dönem için merak uyandıran bilgiler arasında yer alacak. Ancak şu bir gerçek ki söz konusu cihazın tasarım öğeleri arasında şirketin ikonik ‘3 çubuklu’ ambleminden izler görülmesi bekleniyor.

Önümüzdeki haftalarda daha fazla detayın açığa çıkabileceğini belirtelim. Adidas’ın sürpriz giyilebilir teknoloji hamlesi ile ilgili bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

NOT: Görsel temsilidir. 

Cevap bırakın