Adidas, Google ve EA oyunda ödül kazandıran ‘tabanlık’ geliştirdi

0

Adidas, Google ve EA iş birliği ile inovasyonu farklı noktalara taşıyan bir ürün daha ortaya çıktı. İşte detaylar…

İnternete bağlı aygıtların vücudun birçok noktasındaki varlığına ayaklar da dahil. Ancak bu alandaki çalışmalar şimdiye kadar akıllı koşu ayakkabısı ve çorapla ilgiliydi. Yeni bir proje ise konuyu doğrudan futbola yöneltiyor…

Teknoloji şirketi Google, oyun şirketi Electronic Arts (EA) ve Adidas, internete bağlı bir spor ayakkabısı tabanı geliştirmek üzere güçlerini birleştirmişti. Çalışmalar sona erdi ve nihai ürün hazır, üstelik satışta… Gelen bu şaşırtıcı haber, inovasyonda iddialı. Nasıl mi?

Çünkü bu kez ayakkabınız yerleştirdiğiniz tabanlık vasıtasıyla verileriniz sağlık odağında değil popüler video oyunu FIFA Mobile için toplayacak. Zira yalnızca futbol ile ilgili olacak.

Oyuncu ödüllerinde kullanılmak üzere toplanacak bu ödüller için bolca koşup ‘şut çekmeniz’, hatta çalım atmanız gerekecek. Gerçek hayattaki futbol, mobil platformdaki sanal versiyonuna katkı sağlayacak özetle.

Söz konusu tabanlık, zeminle ilgili geri bildirim ve top kontrol metrikleri sunmayı da ihmal etmeden sahadaki performansınızı ölçecek. Şutlarınızın başarısı doğrultusunda size puan verilecek örneğin.

İngiltere’de yaklaşık 30 paund’a (yaklaşık 250 TL) satın alınabilen teknolojik tabanlıklar, spor ayakkabınıza yerleştirilerek kullanılabiliyor. Tabanlığın microUSB üzerinden şarj edilmesi gerekeceğini de belirtelim.

Cevap bırakın