Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürACT28 İklim için Yapay Zeka Hackathonu’na başvurular 12 Mayıs'a kadar devam ediyor

  ACT28 İklim için Yapay Zeka Hackathonu’na başvurular 12 Mayıs’a kadar devam ediyor

  Genç girişimcilerin iklim teknolojileri sektörüne katılımını artırmayı amaçlayan hackaton için internet üzerinden gerçekleşecek başvuru süreci 12 Mayıs 2024 tarihine kadar devam edecek.

  Samsung Electronics MENA, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ortaklığıyla düzenlediği ACT28 İkilm için Yapay Zeka Hekatonu (ACT28 AI for Climate Hackathon “Hackathon”) için başvuruların açıldığını duyurdu. Hackathon’da, iklim değişikliğine bağlı sorunlara yenilikçi çözümler üretmek için yapay zeka, makine öğrenimi, mobil teknolojiler ve diğer öncü teknolojilerle geliştirilen projeler yer alacak.

  Samsung Electronics MENA Bölgesi Pazarlama ve Online İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Omar Saheb, konuyla ilgili şunları söyledi: “ACT28 İklim için Yapay Zeka Hackathonu’nun kayıtlarını başlatmanın heyecanını yaşıyoruz. Bölgedeki gençlerin iklim eylemi için ileri teknolojileri kullanma konusundaki yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergilemeleri için harika bir fırsat olacak. Bu girişimi, sürdürülebilir kalkınma için gelişmiş teknolojilerin potansiyelinden yararlanma misyonumuz çerçevesinde geliştirdik. Gençleri doğru araçlarla ve platformlarla destekleyerek düşük karbonlu ve dirençli bir geleceğin inşasını hızlandırabileceğimize inanıyoruz.”

  Dubai’de düzenlenen COP28 etkinliğinde Samsung ve UNDP’nin gerçekleştirdiği üst düzey panelde duyurulan Hackathon, genç girişimcileri iklim teknolojileri sektörüne dahil etmeyi hedefliyor. COP28’deki oturumlarda, sektördeki gençlerin karşılaştığı zorluklar ve fırsatlar ele alınmıştı ve teknolojinin istihdam yaratmadaki rolü ile Samsung’un çevreci ve sürdürülebilir girişimlere olan bağlılığı vurgulanmıştı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN