Açıkhavada kendi sinemanızı yaratın

0

Yaz aylarının en keyifli aktivitelerinden biri de açıkhava sinemaları… Sıcak geçen bir günün ardından akşam saatlerinin serinliğinde güzel bir film izlemenin keyfi paha biçilemez. Yaz süresince pek çok mekanın açıkhava sineması geceleri var. Ancak birkaç teknolojik cihaz ile siz de evinizde kendi açıkhava sinemanızı yaratabilirsiniz…

Yine sıcakların bunalttığı bir gün ve 3 tane toplantınız var. Bütün gün klimanın altında oturmak yerine bu sıcak havada toplantı mekanları arasında mekik dokumak durumundasınız. Tek hayaliniz akşamın olması ve bir an evvel kendinizi evinize atmanız. Akşam arkadaşlarınızla yaptığınız açıkhava sineması programı aklınıza gelince, bu yoğun gün sizin için daha katlanılabilir bir hale geliyor. Siz de evinizin bahçesinde, balkonunda ya da terasında bu keyfi deneyimlemek isterseniz, size satın alabileceğiniz bazı ürünleri önermek istiyoruz. İlk olarak bir projeksiyon cihazının size bu deneyimi en üst noktada yaşatacağını belirtelim. Eğer beyaz bir duvarınız varsa perdeye ihtiyacınız olmayabilir ancak projeksiyon cihazları için üretilen perdeler görüntü kalitenizin daha iyi olmasına yardımcı olacaktır. Epson’un yeni projeksiyon modellerinden TW5350, ideal boyutlarda olması ve kolay taşınabilmesi sayesinde bahçe kullanımı için oldukça ideal bir ürün. Bu cihaz ile 332 inçe kadar Full HD görüntü elde edebilirsiniz. Ayrıca trapezoid düzeltme sayesinde, kusursuz şekilde hizalanmış görüntü elde etmek de çok kolay. Yüksek parlaklık ve canlı renkler için 3LCD teknolojisine sahip olan yeni model, 2 bin 200 lümen yüksek beyaz ve renkli ışık çıkışı (CLO) ve 35.000:1 dinamik kontrast oranına sahip. TW5350, yüksek teknolojisiyle parlak, net renkler ve derin siyahlar sunarken, standart 2D videoları 3D’ye de çevirebiliyor. Epson’un iProjection akıllı uzak uygulaması, TW5350’nin tüm akıllı cihazlardan kontrol edilebilmesini ve ayarlarının değiştirilebilmesini sağlıyor. Miracast özelliği sayesinde Android telefon veya tabletlerden video aktarımı da mümkün. Unutmadan söyleyelim, projeksiyon cihazınızda izlemek istediğiniz görüntüyü aktarabilmeniz için bir bilgisayar ya da bir harici hard diske ihtiyacınız olacak.

Görüntü tamam sıra seste!
En iyi görüntüyü elde ettikten sonra sıra geldi en iyi sesi almaya. Açıkhavada olduğunuz için ve projeksiyon cihazlarının yeterli sesi vermediği için ayrıca bir ses sistemine ihtiyacınız olacak. Tabii bunun için yine kolay taşınabilir olanını seçeceğiz. Samsung Electronics’in kısa bir süre önce tanıttığı HW-MS650 Sound+ ürünü tek bir gövdeyle bütün ses sisteminin işlevini görebilen bir soundbar olarak dikkat çekiyor. HW-MS650’nin öne çıkan özelliklerinin başında, küçük boyutuna karşı tek bir üniteden güçlü bir bas sesi verebilmesi geliyor. Maksimum ses kalitesiyle en düşük frekans aralıklarını bile duyabilmeyi sağlarken kirli/bozuk sesi minimuma indiriyor. Harici bir bas sistemi olmaksızın derin ve detaylı bas sesi verebilen HW-MS650, çok hoparlörlü kontrol teknolojisi ile de dikkat çekiyor. Tiz/yüksek sesli hoparlörünün geniş mesafeli dağılımı sayesinde de tiz sesin netliğini koruduğunu görebilirsiniz.

Serin akşamların serin lezzetleri
Açıkhavada sinema keyfi için tüm teknik donanımlarınız mevcut ancak film de bir şey yemeden, içmeden izlenmez. Serin yaz akşamları için hazırlayabileceğiniz serin kokteyller film keyfinize eşlik edebilir. Arzum’un yeni ürünü Shake’N Take, kolay kullanımı, taşınabilir hazneleri ve ergonomik tasarımıyla dikkat çekiyor. Özel paslanmaz çelik bıçakları ile buz kırabilme imkanı sunan ürünün kullanımı da, tek tuşla çalıştırma özelliği sayesinde oldukça pratik. Shake’N Take ile detoks içeceklerinden leziz meyve kokteyllerine ve buzlu kahvelere kadar birçok farklı tarif yapabilirsiniz. 570 ve 400 ml kapasiteli BPA içermeyen karıştırma şişelerine kolaylıkla içme kapağını ekleyerek istediğiniz yere götürebilir, dilediğiniz her an taze taze içeceğinizi tüketebilirsiniz.

Cevap bırakın