Acer’dan IOI 2019’a katılan gençlere destek

0

Acer, Uluslararası Bilişim Olimpiyatları 2019’un (IOI 2019 – International Olympiad in Informatics) resmi sponsoru oldu.

Uluslararası Bilişim Olimpiyatları 2019’un resmi sponsorları arasına Acer da katıldı. Katılımcılara ve çalışanlara bilgisayar temin eden tek marka olan Acer ayrıca, 4-11 Ağustos tarihlerinde Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen etkinliklerdeki yarışma yönetim sistemlerinin sunucularını da tedarik ediyor. Acer dizüstü bilgisayarlar, etkinlik sonrasında ADA Üniversitesi ve Eğitim Bakanlığı’na bağışlanarak bilgisayar bilimleri programlarındaki gençlere destek olmaya devam edecek.

 

Toplumda olumlu fark yaratma arzusu, Acer’ın uzun vadeli “İnsanlarla Teknoloji Arasındaki Sınırları Kaldırma” hedefinin temelini oluşturuyor. Uluslararası Bilişim Olimpiyatları’nın 2021’e kadar resmi sponsoru olarak tüm etkinliklere BT ekipmanları ve yerinde teknik destek sunacak olan Acer, eğitimi teknoloji ile zenginleştirmeyi amaçlıyor.

“Bu anlamlı girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz”

“Uluslararası Bilişim Olimpiyatları sponsorluğu, Acer’ın elde ettiği başarıların karşılığını topluma vermeye ve genç yeteneklerin de başarıya ulaşmasına yardımcı olmaya yönelik çalışmalarının bir örneği.” diyen Acer Rusya, Doğu Avrupa ve Türkiye Başkan Yardımcısı Grigory Nizovsky, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yarının liderleri olacak genç yeteneklere yardımcı olan bu anlamlı girişimin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Yarışmalar için, özel nümerik klavyeli Acer Aspire 3 dizüstü bilgisayarları seçtik. Bu modeller, yarışmacıların algoritmaları en verimli şekilde çözmesini kolaylaştıracak.”

Cevap bırakın