Acer’dan iki yeni Chromebook

0

Eğitim için uygun 3:2 en boy oranındaki ekran ile dikey konumda kullanım imkanı sunan modeller web sayfalarını açmayı kolaylaştırıyor ve daha fazla içerik görüntülenmesini sağlıyor.

Acer 12 inç boyutundaki ilk Chromebook modelleri olan, öğrencilere ve eğitim kuruluşlarına yönelik Acer Chromebook Spin 512 ve Acer Chromebook 512 modellerini tanıttı. Ekranı 3:2 en boy oranındaki modeller, kağıt kalem kullanmaya benzer bir deneyim sunuyor.

Dönüştürülebilir Chromebook Spin 512’nin (R851TN) 360 derece dönebilen menteşeleri sayesinde, öğrenciler Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ekranı kapaklı, tablet, ekran ve çadır modlarında kullanabiliyor. Elektromanyetik rezonanslı Wacom ekran kalemi doğal bir şekilde not tutma ve çizim yapma imkanı sunuyor. Birlikte gelen bu kalemi cihazdaki özel yuvada rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Acer Chromebook 512 (C851/C851T) dokunmatik ve dokunmatik olmayan ekran seçenekleriyle geleneksel bir dizüstü bilgisayar tasarımı kullanıyor.

“Eğitim ortamlarında sıkça rastlanan zorlukların üstesinden gelebiliyor…”

“Yeni Acer Chromebook 512 ve Spin 512’de bulunan 3:2 ekranlar sayesinde öğrenciler yeni şeyler öğrenip başarıya ulaşmak için birlikte çalışırken, araştırma yaparken ve projeler üzerinde çalışırken daha fazla içerik görüntüleyebiliyor.” diyen Acer BT Ürünleri İş Birimi Kurumsal ve Dönüştürülebilir Dizüstü Bilgisayarlar Genel Müdürü James Lin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dayanıklı tasarımları ve çift web kamerası, Antimikrobiyal Corning Gorilla Glass2,3 ekran ve çocuklara uygun klavyeler gibi benzersiz özellikleriyle bu yeni Acer Chromebook modelleri, eğitim ortamlarında sıkça rastlanan zorlukların üstesinden gelebiliyor.”

Cevap bırakın