Acer Swift 3 : Size ayak uydurabilecek Ultrabook

0

Acer’ın yeni ultrabook çözümlerinden Swift 3, gündelik yaşantınızda size ayak uydurabilecek ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir cihaz. Şık tasarımı ve performanslı yapısıyla dikkat çeken ürün, oldukça da kullanışlı. İşte karşınızda Acer Swift 3

Acer Swift 3, 16.9mm kalınlığında ve 1.8kg ağırlığında. Metal ve göze hoş gelen bir tasarımı olan ürün, aynı zamanda rahatlıkla taşınabilecek yapıda. SF315-52G model numaralı ultrabook, kullanıcılara birçok farklı renk seçeneği sunuyor. Bize gümüş renkli versiyonu geldi ve gerçekten çok şık görünüyor. Günümüzde pek çok cafe ve restoranda bile ultrabook kullanıldığını göz önüne alırsak, pek çok kişinin dikkatini çekmeniz zor olmayacaktır.

Swift 3’ün tasarımı göz okşuyor

Ürünün tasarım detaylarına baktığımızda, klavye çok dikkat çekici. Tuşlar büyük ve alttan aydınlatmalı. Türkçe karakter desteği de bulunuyor. Lakin yön tuşları çok ufak kalmış. Biraz daha büyük olarak tasarlanabilirmiş. Yine de, genel olarak klavyenin kullanışlı olduğunu söylemeliyiz.

Gelelim ekran tarafına, zira en önemli bileşenlerden bir tanesi de ekrandır. 15.6 inch değerdeki ekran, FHD çözünürlüğe sahip. IPS teknolojisi kullanıldığı için farklı açılardan bakıldığında da net görüntülere erişmek mümkün. Ekran çerçeveleri ise biraz kalın doğrusu.

Acer Swift 3

Intel’in 8. nesil Core i5 işlemcisiyle geliyor

Swift 3’te Intel’in 8. nesil Core i5 işlemcisi bulunuyor. Bunun yanında 256GB SSD ve 4GB RAM değerleri var. Açıkçası RAM değeri biraz daha yüksek olabilirdi. Yaptığımız denemelerde, bu konfigürasyonla pek çok işimizi rahatlıkla halledebildik. Sunum hazırlamak, internette sörf yapmak ya da bir şeyler izlemek… Bu tip işlemler için çok performanslı. Oyun tarafına geldiğimizde ise, eski oyunları oynama şansınız var. Yeni oyunlar için ise şansınızı pek zorlamamalısınız. Zira bu ürün, oyun odaklı olarak tasarlanan bir ürün değil. Daha çok gündelik yaşantınızda, iş ve okul hayatınızda tercih edebileceğiniz bir ürün.

Peki ya bu ultrabook ile neler yapabiliriz?

Biraz da pil performansından söz edecek olursak, gündelik işlemlerinizi halletmeniz için tek şarj yeterli oluyor. Ürün, tek şarj ile yaklaşık 8 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Bu da oldukça iyi bir değer. Tabii video ve oyun tarafında vakit geçirdikçe bu sürenin de azalacağını söyleyelim. Örneğin, ekran parlaklığı %100 iken internetten yaklaşık 4 buçuk saat boyunca FHD film izleyebilirsiniz.

Son sözlere gelecek olursak Swift 3, gerek tasarımı, gerekse de kullanılabilirliği ile gündelik yaşantınıza olumlu etki edebilecek bir ürün. Keşke RAM tarafında biraz daha bonkör davranılsaymış.

 Acer dizüstü ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın