Acer Spin 5 güncellendi

0

Tayvan merkezli bilgisayar üreticisi Acer, Spin 5 modelinin 8. Nesil Intel Core işlemcilerle güncellendiğini duyurdu. IFA 2017 kapsamındaki açıklamada, dönüştüürlebilir özellikli modelin diğer teknik özellikleri de paylaşıldı.

Buna göre Intel’in yeni işlemcileri ile gelen Acer Spin 5, Full HD ekrana sahip, Nvidia GTX 1050 ekran kartı ve sesli asistan Cortana desteği öne çıkanlar arasında. Eylül ayı itibarıyla satışlarına başlanacağı da diğer bilgiler arasında. Modelin ekranı döndürülebilir tasarımıyla kendi segmentinde yüksek bir bilinirliğe sahip olduğu düşünüldüğünde yeni nesil işlemcilerle güncellenmesi sevindirici bir gelişme durumunda. Acer, genel olarak IFA 2017’de beklentilerin büyük kısmına yanıt verdi. Üstelik yenilikler bununla sınırlı da değil, şirketin duyurduğu ‘çok özel’ oyun mouse’a da yakından bakmaya ne dersiniz?

Diğer yandan Acer, oyuncular için geliştirdiği yeni mouse’unu da tanıttı. Predator Cestus 500 adıyla gelen mouse, oynanan oyunu ön plana alarak hafif ve ağır tıklama direnci arasında değişiklik yapılabilmesine imkan tanıyan tasarımı. RPS ve FPS oyunlarında tıklamaların ayarlanabilmesinin ilginç bir özellik olduğu yorumları geldi bile.

Öte yandan Acer’ın oyun mouse’u fiyatıyla da dikkat çekiyor, kablosuz özellikte olması dışında muadil olarak kabul edilebilen Razer Mumba’nın yaklaşık yarı fiyatına satışa sunulması planlanıyor. Satış tarihinin ise pilot ülkeler için Kasım 2017 olacağı bildirildi.

Cevap bırakın