ACER Predator Triton 700 İnceleme

0

Tasarım ve performansın birleştiği harika bir ürün ile karşı karşıyayız. Laptop dendiğinde yüksek performanslı cihazların ince olmasına pek alışkın değiliz. Genelde kaslı ve iri laptop modelleri yıllar boyunca önümüze sunuldu. Bizde bunu doğru olarak kabul edip yolumuza devam ettik.

Fakat artık bu durum eksisi gibi değil. İncecik ve oldukça güçlü laptoplar hayatımızda. İster oyun oynayın isterseniz iş için kullanın, bu cihazlar müthiş!

Triton 700 ile ilk kez karşılaştığınızda ağırlığı ve inceliği dikkatinizi çekecektir. 18.9 mm’lik inceliği 2.4 kilogram civarındaki ağırlığı ile vazgeçilmeziniz olabilir. Triton 700 donanım olarak baktığımızda Intel’in 7. Nesil i7 7700HQ işlemcisi, NVIDIA GTX 1080 MAX-Q tasarımı, 32 GB’lık RAM’leri ve 512 GB’lık SSD’si ile birlikte geliyor.

İhtiyacınız olabilecek çoğu bileşen tek bir noktada toplanmış diyebiliriz. 15.6”’lik ekranı ile taşınabilirlik kısmında önemli bir kazanç sunuyor. G-SYNC, 120 Hz ve Full HD yapısı ile özellikle aksiyona dayalı oyunlarda kesin bir görüntüleme deneyimini bize sunuyor.

AeroBlade 3D fan yapısı ile birlikte fan kanallarını ve ısı borularını maksimum derecede kullanan mühendislik çözümü, cihazın yüksek performans ve düşük performans anlarında bile hava sirkülasyonunun optimumda fayda sağlamasını gerçekleştiriyor.

Üst ve alt olmak üzere 4 farklı noktadan hava akışını sağlayan kanallar, ısı boruları ve havalandırma yapısı ile birlikte yine ayrı noktalardan sistemden tahliye etmekte. Soğutma yapısının yazılım kısmı ise Predator Sense’e bağlanmış durumda. CoolBoost ile birlikte bu kontrol panelinden doğrudan bütün noktaları denetleme şansımız var.

Kullanıcıya sunulan Dolby Atmos desteği ve TrueHarmony ile birlikte ister kulaklıkla kullanın ister Triton 700’ün hoparlörlerini kullanın muazzam bir ses kalitesi ile karşılaşıyoruz.

Gündelik kullanım için fazlasıyla iddialı bir donanıma sahip olan Triton 700’ün oyun testleri de iyi sonuç veriyor. Oyuna geçmeden önce şunu belirtmemiz gerek, fanları açıldığı an herhangi bir oyun laptopunun gürültüsü sizi rahatsız edebilir. Bu nedenle çoğu oyuncu oyun oynamak için laptop alırken kulaklık ile kullanmayı birinci hedefi olarak seçer.

Malum soğutma kanalları ve fan yapısı yüksek performanslı soğutma için aktifleşince bir miktar ses çıkartacaktır ve bu durum bazı oyuncuları rahatsız edecektir. Müthiş abartı bir gürültü de çıkarmıyor cihaz, aksine mütevazi bir şekilde soğutuyor diyebilirim.

Özellikle mobil kullanımı önplanda tutan oyuncular, mimarlar ve tasarımcılar için Triton 700 muazzam bir ürün.

Acer Predator Triton 700 Satın Almak İçin TIKLAYIN

Cevap bırakın