Acer Predator Orion 9000 ile tanışın

0

Acer, oyun masaüstü bilgisayarı Predator Orion 9000’i Almanya’da devam eden teknoloji fuarı IFA 2017 kapsamında lanse etti. Çıtayı bir hayli yükselttiği görülen yeni model, yüksek profilli donanım yapı taşlarına ek olarak ilginç bir özellik olarak hareket edebiliyor.

Yeni Acer Predator Orion 9000, tekerlekli bir mekanizmayla geliyor, bu sayede taşınmasının daha kolay olacağı belirtiliyor. Hatta Acer’ın ürün lansmanı sırasında şirketin önde gelen isimlerinden Steven Funcke’nin ilginç bir yorumundan da söz etmeden geçmek istemiyoruz; Funcke, sunum videosunda fark edip etmediğinizi bilmiyorum ama aslında tekerlekleri var, dolayısıyla çok büyük bir ürün olmasına karşın taşınabilecek, ifadelerini kullandı.

Donanım tarafında 18 çekirdekli Intel Core i9 Extreme Edition işlemcilerle gelen masaüstü oyun PC’sinde aynı zamanda 2 adet NVIDIA GTX 1080 ekran kartı bulunuyor. 128 GB DDR4 RAM’le birlikte ortaya çarpıcı bir oyun makinesi çıkmış oluyor. Modelin kablosuz bağlantı tarafındaki yeteneklerine de sıklıkla vurgu yapılıyor.

Rekor fiyat beklentisi vardı ama…

Geçtiğimiz aylarda duyurulan Acer Predator 21 X gibi inaması güç bir fiyat etiketi (9000 dolar) ile gelir mi sorularına sorduran modelin, şimdilik 2000-3000 dolar aralığında satışa sunulabileceği kaydediliyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın