Acer Predator 15 İnceleme

0

Geçtiğimiz senelerde piyasaya sürdüğü başarılı V 15 Nitro serisi ile dikkat çeken Acer oyun dizüstü bilgisayarları, gelişen video oyunu sektörü ile büyümeye devam ediyor. Acer, oyuncular için tasarladığı Predator 15 serisini bizlere gururla sunuyor!

2

Oyuncu laptoplarında dış görünüş kadar sistem özellikleri de oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Bu noktada işlemci olarak i7 6700hq kullanan Predator 15, turbo frekansı olan 3.5 GHZ’e çıkma konusunda bir sıkıntı yaşamıyor. Ekran kartı olarak 4 GB kapasiteli GTX 980M ile oyunlar açısından yüksek seviye bir performans sergiliyor. 256 GB SSD’nin bunda payı büyük ve 1 TB depolama alanına sahip olan üründe 16 GB DDR4 belleğe yer verilmiş. Boşta kalan M2 slotu sayesinde depolama kapasitesini arttırabileceğiniz gibi bellek kapasitesini de dilerseniz 64 GB’a kadar çıkartabiliyorsunuz.

15.6 inch’lik ekrana sahip olan Predator 15, 1920x1080p HD çözünürlüğü ile de görsel açıdan bizlere yeterli donanımı sunuyor. Hem parlak, hem mat, hem de koyu renkleri başarılı bir şekilde aktarabilen Acer Predator 15, ekran donanımı olarak LG’nin LP156WF6-SPP1 modelini kullanıyor.

4

Öncelikle Predator 15’in taşınabilir bir laptop olduğunu söylemem zor. 3.6 kg ağırlığı ile daha çok performans odaklı çalışan bir ürün ile karşı karşıyayız. Zaten Acer da ürünü masaüstü oyuncu laptop’ı olarak adlandırıyor. Plastik ve karbon fiber kullanılan laptobun kasası füturistik bir görünüme sahip ve burada kullanılan kırmızı tonlamalar, ürüne ayrı bir hava katmayı başarmış.

HD kameranın yanı sıra 4 adet speaker ve 2 adet subwoofer ile 4.2 kanal ses imkanı sağlayan Predator 15’in sol tarafında DVD sürücü, kart okuyucu, mikrofon ve kulaklık girişi ile birlikte 2 adet USB 3.0 portuna yer verilmiş. Laptobun sağ tarafında ise yine 2 adet USB 3.0 portu ile birlikte ethernet, hdmi, display portları ve Kensington kilidi bulunmakta. Ethernet portunda bulunan Killer Doubleshot özelliği sayesinde kullanım önceliği alan Predator 15’te oyunlarda lag ve kesinti yaşanması minimuma indirilmiş.

5

Rakipleriyle yarışabilen klavye tasarımına sahip olan Predator 15’in tuşları ise hafif yükselmiş bir şekilde, rahat kullanımıyla karşımıza çıkıyor. Her tuş arasında 3 milimetrelik boşluklarla tuşlarını dizen Predator 15, oyuncular için W-A-S-D tuşlarını da kırmız renklerle süslemiş.

Predator 15’in en önemli özelliklerinden birisi de soğutma seçenekleri. Masaüstünde oyun oynamak için özel olarak tasarlanan fanlar Predator 15’in arka kapağının alt kısmından sıcak havayı dışarıya doğru üflüyor. Fan kısmı bir hayli geniş olan Predator 15 ekstrem durumlar dışında çok büyük bir ısınma problemine sahip değil. Bu gibi durumlar için Cooler Master tarafından özel olarak geliştirilen ve DVD-ROM yerine takılabilen FrostCore isimli ekstra bir fan da bulunuyor. CD ve DVD gibi medyaların nadir olarak kullanımını göz önüne alırsak laptopu aldığınız gibi ekstra fanı da kolaylıkla yerine takabilirsiniz. Tabi aşırı yüklenme durumlarında bu fanların gürültü oranı da artmakta. Ayrıca DustDefender ayarlaması ile bu fanlar 3 saatte bir çalışarak ürün temizliğini sağlamakta.

3

Predator 15’in Cinebench testlerine baktığımızda ekran kartı testinde 81 frame oranını yakalıyor. İşlemci tarafında ise 572 oranını yakalıyoruz. Far Cry Primal performansına baktığımızda Predator 15 beklenen değerleri veriyor. Tüm ayarlar açık ve oyun 1080P’de çalışırken ortalama 45 FPS değeri yakalanıyor. Grafik ayarlarında yapacağınız ufak oynamalar ile bu oranı 60 FPS’ye rahatlıkla çıkarmak mümkün.

Fiyatına baktığımızda daha çok üst düzey bir performans isteyen oyunculara yöneldiğini görüyoruz. Bu anlamda hem oyun hem de günlük kullanımın yanı sıra yüksek kapasite isteyen program kullanımları için de tercih edilecek bir deneyim sunuyor.

Ürünü satın almak için tıklayın.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=9gbog51RrDQ&w=560&h=315]

Cevap bırakın