Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetAcer Nitro 5 AN515-58, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor

  Acer Nitro 5 AN515-58, uygun fiyatıyla dikkat çekiyor

  Dizüstü oyun bilgisayarları son yıllarda uzun bir yol kat etti ve çeşitli bütçelere ve tercihlere uyacak daha fazla seçenek sunacak şekilde evrildi. Bu yazımızda fiyatı ve performansıyla dikkat çeken bir dizüstü oyun bilgisayarı olan Acer Nitro 5 AN515-58’e yakından bakacağız. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan cihaz, dengeli ve yeterince güçlü konfigürasyonuyla günümüzün modern oyunlarını rahatça oynayabilmenizi sağlıyor. Oldukça verimli diyebileceğimiz soğutma sistemiyle yüksek yük altında dahi kararlı bir şekilde çalışmaya devam ediyor.  Şimdi cihaza birlikte yakından bakalım.

  Tasarım ve ekran

  Diğer Acer Nitro dizüstü oyun bilgisayarlarında olduğu gibi bu modelde de benzer tasarım çizgisini sürdürüyor. Yaklaşık 2,5 kg ağırlığında olan cihaz, sade ve modern bir tasarıma sahip. Havalandırma ve menteşe yapısıyla kendi tarzına sahip ve sağlam bir dizüstü bilgisayar görüntüsü veriyor. Piyasadaki en ince ya da en hafif cihaz değil ancak yanınızda kolayca taşıyabiliyor ve oyun keyfini gittiğiniz her yere taşıyabiliyorsunuz.

  Cihaz canlı renkler ve geniş görüntüleme açıları sunan 15,6 inç Full HD IPS ekrana sahip. 1080p çözünürlüğe sahip ekranın yenileme hızı 144 Hz. Net ve akıcı bir şekilde oyun oynayabiliyor ya da film veya dizi seyredebiliyorsunuz.

  Cihazın kasasında ağırlıklı olarak plastik kullanılmış ve çok fazla parmak izi kalmıyor. Kapağı oldukça sağlam görünen iki menteşe tutuyor. Kamera ekranın üst çerçevesinde yer alıyor ve çerçevenin ince yapısını bozmuyor. Cihazın klavyesinde çiklet bir yapı kullanılmış. Yumuşak bir basımı ver aradaki boşluklar yazımı kolaylaştırıyor. Klavye üzerinde yer alan tuş ile Nitrosense uygulaması açılabiliyor. Bu tuşu kullanarak klavye ışıklandırmasında özelleştirmeler yapılabiliyor. Dokunmatik yüzey iyi bir hassasiyete sahip, ancak çok büyük boyutlarda değil. Temel görevler için yeterli, ancak rahat çalışma için bence bir fare kullanmakta fayda var.

  Bağlantı seçenekleri

  Bağlantı seçeneklerine baktığımızda cihazın üzerinde yeterli miktarda bağlantı noktası bulunuyor. Cihazın sol tarafında ethernet ile birlikte USB 3.2 bağlantı noktası ve 3.5 mm’lik hoparlör/mikrofon girişi bulunuyor. Sağ tarafta ise iki adet USB 3.2 bağlantı noktası ve bildirim ışıkları bulunuyor. Cihazın arka kısmında ise HDMI çıkışı, aynı zamanda ekran bağlantısı için de kullanılan Type C bağlantı noktası bulunuyor. Güç girişi de cihazın arka kısmında yer alıyor. Kablosuz bağlantı açısından baktığımızda cihaz Bluetooth 5.2 standardını destekliyor. Yüksek hızlı internet bağlantısı için cihaz 802.11 a/b/g/n/ac/ax standardını destekliyor.

  Performans

  Donanım tarafına baktığımızda incelediğimiz bu model 12. Nesil Intel i5 işlemciyle (i5-12500H) işlemciyle geliyor. GPU’su ise GeForce RTX 4050. 16 GB bellek ve 512 GB SSD depolama alanına sahip cihazla güncel oyunlar rahatça oynanabiliyor ve yüksek yük altında dahi performansını koruyor. Cihaz maksimum 32 GB’a kadar bellek desteğine sahip, yani kullanıcılar dilerlerse belleği 32 GB’ye yükseltebiliyor. Benzer şekilde dileyen kullanıcılar depolama alanının yetersiz kalması durumunda SSD diski değiştirerek depolama alanını büyütebiliyor.

  Yazılım

  Cihaz Windows 11 işletim sistemiyle geliyor. Biraz önce kısaca değindiğimiz Nitrosense uygulaması, kullanıcıların bilgisayarın performansını kontrol altında tutmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar bu uygulama üzerinden fan kontrolünü yapabiliyor, bilgisayar performansını üç kademeli olarak ayarlayabiliyor ya da manuel olarak fan hızını değiştirebiliyorlar. Cihaz tek şarjla kullanıma bağlı olarak 3 ila 5 saat arası kullanım süresi sunuyor.

  Sonuç olarak Acer Nitro 5 AN515-58 giriş düzeyi uygun fiyatlı bir dizüstü oyun bilgisayarı arayışında olan kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Ürünü satın almak ya da ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

  Teknik Özellikler

  Donanım

  • İşlemci: Intel Core i5-12500H
  • Grafik kartı: RTX 4050
  • Ram: 16 GB
  • Depolama: 512 GB M.2 SSD

  Ekran

  • Ekran türü: LCD
  • Ekran Çözünürlüğü: 1920 x 1080
  • Standart Yenileme Hızı: 144 Hz

  Ağ ve İletişim

  • Kablosuz LAN Standart: IEEE 802.11 a/b/g/n/ac/ax
  • Ethernet Teknolojisi: Gigabit Ethernet
  • Bluetooth Standart: Bluetooth 5.2

   

   

   

   

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN