Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanımAcer, ilk Copilot+ PC’si Swift 14 yapay zeka dizüstü bilgisayarını duyurdu

  Acer, ilk Copilot+ PC’si Swift 14 yapay zeka dizüstü bilgisayarını duyurdu

  Snapdragon X Serisi Platformlardan güç alan Swift 14 AI, yepyeni deneyimler eşliğinde yeni bir yapay zeka çağını başlatıyor…

  Acer, Microsoft ve Qualcomm Technologies, Inc. işbirliğiyle Windows 11’deki yepyeni kullanıcı deneyimleri ve yapay zeka özellikleri eşliğinde yeni bir yapay zeka çağını başlatan Swift 14 AI dizüstü bilgisayarı ile ilk Copilot+ PC’sini piyasaya sürdü. Swift 14 AI, Snapdragon X Elite ve Snapdragon X Plus platformları[1] tarafından desteklenen birden fazla cihaz modeline sahip ve her iki platform da cihazlar üzerinde yapay zeka fonksiyonlarını etkinleştirmek için dizüstü bilgisayarlarda kullanılan dünyanın en hızlı NPU’larından biriyle geliyor. Kullanıcılar, böylece akıllı PC işlevleriyle günlük işlerini kolaylaştırabiliyor ve karmaşık iş yüklerinin üstesinden daha etkili bir şekilde gelebiliyor.

  Acer Inc. COO’su Jerry Kao, şunları söyledi: “Baştan sona yapay zeka için tasarlanan Swift 14 AI, gelecekteki birçok Acer Copilot+ PC’lerin ilk örneği. Bu yeni nesil yapay zeka bilgisayarları, yapay zeka işlem gücünde önemli sıçramalar yaparak kullanıcıların seveceğinden emin olduğumuz yepyeni deneyimlerin kilidini açıyor.”

  Microsoft Corp Cihaz İş Ortağı Satış Başkan Yardımcısı Mark Linton ise şu ifadeleri kullandı: “Şık ultrabook cihazlardan güçlü oyun donanımlarına kadar, Windows PC cihaz yelpazesine yapay zeka teknolojisini getirmek için Acer ile işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. İşbirliğimiz, geniş bir müşteri yelpazesine hitap eden, aynı zamanda stil ve performansı uygun fiyatla dengeleyen, teknolojiyi daha geniş kitleler için erişilebilir hale getirmenin yanında sürdürülebilirliğe de odaklanan, üretken ve güvenli bilgisayarlar sunma konusunda çok önemli bir adım oldu. Acer’ın Copilot+ PC’si Swift 14 AI dizüstü modelinin lansmanıyla, bireylerin ve kurumların daha fazlasını başarmalarını sağlamak için cihaz üzerinde ve bulutta yapay zekadan yararlanarak müşterilerimiz için yeni yapay zeka deneyimlerini hayata geçireceğiz.”

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN