ABD’de polis departmanında iPhone’la ilgili sürpriz gelişme

0

ABD’nin New York şehrinde polis departmanının kullandığı Lumia 640 XL ve Lumia 830 modellerinin yerini iPhone 7 ve 7 Plus alıyor.

New York polisi uzun yıllardır Windows Phone işletim sistemi yüklü akıllı telefonlar kullanıyordu. Bu dönem sona eriyor, görevlilere iPhone 7 ve iPhone 7 Plus dağıtılmaya başlandı. Gelişme, 36 bin adet Windows Phone cihazının ‘emekliye’ ayrılması ve yerini Apple’ın akıllı telefonlarının alması anlamına geliyor.

New York Daily News’ın haberine göre iPhone 7 ve 7 Plus modelleri polis memurlarına ‘hangisini istediklerini belirtmeleri’ ile birlikte veriliyor.

Günde yaklaşık 600 adet akıllı telefonun bu şekillde dağıtıldığı kaydediliyor. iPhone’a geçiş süreci, polis memurları arasında olumlu karşılandı. Memur Christopher Clampitt, yeni iPhone’unuz ‘bir devriye polisinin en iyi aracı’ şeklinde yorumladı.

New York polisinin akıllı telefonu iPhone 7 oldu…

Öte yandan iPhone’ların genel olarak işlevselliğe de katkı sağladığı kaydedildi. Geleneksel radyodan daha hızlı ve pratik olduğu belirtildi.

Konuyla ilgili görüş belirten bir diğer polis memurunun aktardıklarına yer veren New York Daily News’ta genel olarak konuma daha hızlı erişimin sağlandığı noktasına işaret edildi.

Suçla mücadele süreleri düştü

New York Polis Departmanı Bilgi ve Teknolojilerden Sorumlu Komisyon Üyesi Jessica Tisch, akıllı telefonlar sayesinde kritik suçlarla mücadele sürelerinin yüzde 14 düştüğünü ifade ediyor.

Cevap bırakın