Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerGüvenlikABD’de bir hacker 5 yıla kadar hapis istemiyle tutuklandı

  ABD’de bir hacker 5 yıla kadar hapis istemiyle tutuklandı

  veils-through-history-15

  İnternet, eskiden yalnızca bilgisayarlar üzerinden hack’lenme durumunun kaynağıydı, günümüzde akıllı telefonlardan akıllı saatlere kadar hemen her şey hack’lenebilir formda. İşte bu noktada kamuoyunda ses getiren bir hack olayının faali olduğu iddia edilen Edward Majerczyk adlı kişi, ABD’nin Illinois eyaletinde tutuklandı. Majerczyk, iCloud skandalı olarak kamuoyunda yer bulan olayla ilgili olarak yürütülen soruşturma kapsamında yakalandı.

  Aralarında Jennifer Lawrence’ın da (üstte) bulunduğu çok sayıda Hollywood ünlüsünün müstehcen fotoğraflarının da aralarında olduğu çok sayıda arşivin ele geçirilmesi ve internette yayınlanması olayının sorumlusu olduğu belirtilen Majerczyk’in 5 yıla kadar hapsi isteniyor. İlgili kimse, 300’e yakın e-mail hesabının hack’lenmesi ve kişisel verilerin internette yayınlanması suçlamaları ile yüzleşecek. Davanın sonucu şimdiden merakla beklenmeye başlandı.

  hacker

  iCloud skandalıyla ilgili olarak daha önce de Ryan Collins adlı kişi tutuklanmış ve 100’ü aşkın e-mail hesabının hack’lemekten 18 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Öte yandan skandal olayın öne çıkan isimleri Collins ile Majerczyk’in daha önceden bir irtibatları olup olmadığı henüz bilinmiyor. Hacker’lar dünyanın çeşitli ülkelerinde kurum ya da kişilere çeşitli şekillerde zarar vermeye devam ediyorlar. Bu noktada caydırıcı cezalar büyük önem taşıyor.

  Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN