ABD’de bir adam Apple Store’da samuray kılıcı çekti!

0

Ekran_Resmi_2015-11-23_11_52_17

ABD’de cam tasarımı ile ülkedeki en güzel tüketici elektroniği mağazalarından biri olarak kabul edilen New York 5th Avenue Apple Store’da samuray kılıçlı adam şoku yaşandı. 30 yaşlarındaki biri, elinde dev bir kılıçla mağazaya girdi ve yürümeye başladı. Çalışanların ve müşterilerin korku dolu çığlıkları üzerine kolluk kuvvetleri kısa sürede devreye girdi.

Apple Store çalışanları polis memurları ile samuray kılıçlı adam ve müşteriler arasında adeta set oluştururken görgü tanıkları, olay yaratan adamın polise direndiğini, çığlık atıp etrafa kılıç salladığını belirttiler. Ayrıca yine bildirildiğine göre, polis memurları tarafından gözaltına alınmadan önce ilgili kişinin kendini öldürmeye hazırlandığı da iddia edildi.

Hastaneye kaldırıldı

Ülkede şaşkınlık yaratan gelişme kimliği açıklanmayan samuray kılıçlı şahsın hastaneye kaldırılması ile sonuçlandı. Tedbir amacıyla hastaneye kaldırılan şahsın, silah bulundurma ve silahla tehdit suçlamalaları ile tutuklandığı kaydedildi.

Güvenlik zaafı iddiaları

Şok etkisi yaratan gelişme, güvenlik zaafiyeti iddialarını da gündeme taşıdı. Bir samuray kılıcı ile Apple Store’a giriş yapılması, hatta oldukça büyük boyutlu silahın teknoloji mağazasında dışarı çıkartılıp korku unsuru yaratması eleştiri konusu oldu.

Apple’dan konuya ilişkin açıklama gelmedi

Öte yandan dünya genelinde son zamanlarda yaşanan şiddet ve korku unsuru gündem maddelerine de bir yenisi daha eklenmiş oldu. Apple Store’daki olaya ilişkin şirket nezdinde bir açıklama yapılmazken güvenlik tedbirlerinin artırılıp artırılmadığı konusu da belirsizliğini koruyor.

Cevap bırakın