ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter karnesi

0

170418193720-democrats-comedians-pressure-shaming-trump-release-taxes-super-169

Twitter, milyonlarca kullanıcısı ile devasa bir sosyal ağ. Ünlü isimlerin yanı sıra önde gelen politikacıların da yoğun ilgi gösterdiği ağın en çok takipçili ‘fenomen’ liderlerinden biri de şüphesiz ABD Başkanı Donald Trump. Donald Trump, siyasi kararları kadar tweet’leriyle de adından söz ettiriyor. Politikacının Twitter paylaşımları araştırma konusu oldu ilk 100 günlük “karnesi” çıkarıldı.

ABD’nin başkanlık koltuğuna 8 Kasım 2016 seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump oturdu. Önümüzdeki 4 yıl boyunca ülkesini yönetecek olan Donald Trump, sadece siyasetteki açıklamaları ve kararları değil sosyal medyadaki paylaşımlarıyla da adından sıkça söz ettiren bir politikacı kimliği çiziyor.

@realDonaldTrump kullanıcı adıyla 28.4 milyon takipçiye sahip olan ABD Başkanı’nın Twitter’daki ilk 100 günlük “karnesi” çıkarıldı. Twitter tarafından yayınlanan verilere göre, Trump’ın en çok tweet attığı kelimeler “Great” (büyük), “America”, “News/Media” (haberler/medya) oldu. En çok atıfta bulunduğu kullanıcı adlarında da ilk sırayı @WhiteHouse alırken 2. ve 3. sırada medya kuruluşları @nytimes, @foxandfriends ile @FoxNews yer aldı.

İşte ABD Başkanı Donald Trump’ın kullandığı @realDonaldTrump hesabının Twitter’daki 100 günlük kullanıcı profili ve verileri:

Atılan Tweet sayısı (RT dâhil): 486

En Çok Tweet Atılan Kelimeler:

  1. Great (büyük)
  2. America/American
  3. News/Media (haberler/medya)
  4. Jobs (iş)
  5. Today (bugün)
  6. Fake News (yalan haber)
  7. Thank (teşekkür)
  8. People (halk)
  9. Big (büyük)
  10. Country (ülke)
Cevap bırakın