Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  GenelDünyanın en küçük elektrikli bisikleti A-Bike Electric

  Dünyanın en küçük elektrikli bisikleti A-Bike Electric

  a-bike-electric-4

  Bisiklet keyiflidir; büyük lastikleri, sizi bazen rüzgarla yarıştıran bazense gideceğiniz yere hızlıca götüren bu ulaşım araçları pedalları ve dolayısıyla mekanik yapıları ile tanınır. Ancak teknolojinin temas ettiği, üstelik bu kontağı yüksek bir zeka ile birleştirerek sunduğu bazı örneklerle de zaman zaman karşılaşılabiliyor. İşte bunlardan biri de A-Bike Electric

  Üretimi için fona ihtiyaç duyan ve bunun için topluluk finansmanı olarak da bilinen Kickstarter platformunda tanıtılan A-Bike Electric için talep edilen para toplandı. Finanse edilen İngiliz kaynaklı proje için geriye sadece seri üretim ve tedarik aşamaları kaldı. Planlamaya göre Ekim ayı itibariyle satışlarına başlanabilecek elektrikli bisikletin özelliklerinin başında ise dünya üzerindeki en hafif ve en kompakt elektrikli bisiklet olması geliyor.

  a-bike-electric-folded

  915 dolar fiyat etiketi üzerinden satışlarına başlanacağı belirtilen A-Bike Electric, 26 kg ağırlığında ve en önemli özelliklerinin başında katlanabilir forma sahip olması geliyor. Bu sayede rahatlıkla taşınabilen taşıtın şarj olması için de ön kısmındaki bataryanın çıkarılıp USB girişi takılması gerekiyor. Yani adeta odanızı çıkartıp duvara yaslayarak 2,5 saat içinde 24V pilini şarj edebileceğiniz bir elektrikli bisiklet ortaya çıkıyor.

  a-bike-lectric-battery

  A-Bike Electric’in manuel güçle çalışma özelliği de opsiyonel olarak sunuluyor. Yani kullanıcısının pedalları çevirerek de ilerleyebilmesi mümkün. Küçük ve sofistike tasarımı, basit bir şekilde şarj edilebilir özelliğe sahip oluşu ile birlikte Avrupa’da hit olması beklenen girişimin Türkiye’den de online alışveriş metotları ile edinilebilmesi mümkün olacak.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN