9. nesil iPad hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

0

Apple, yıl sonuna doğru kullanıcılara yeni ürünlerini sunacak. Eylül ayında merakla beklenen iPhone 13 serisini piyasaya sürecek olan üretici, yeni bir rapora göre bu telefonların yanında aynı zamanda yeni nesil iPad’i de tanıtacak.

Daha önce defalarca kez sızıntısı ortaya çıkan 9. nesil iPad, muhtemelen bu yıl sonu okula dönüş öncesinde öğrenci odaklı olarak piyasaya sürülecek. Tanıtım tarihine doğru yaklaşırken Bloomberg’den Mark Gurman, iPad’in 9.nesil modeliyle ilgili yeni bilgiler verdi.

9.jenerasyon iPad, daha ince tasarımla gelecek

Okula dönüş sezonunda tanıtılması beklenen yeni iPad, daha ince bir tasarım ve geliştirilmiş işlemciyle karşımıza çıkacak.

Hatırlarsınız Apple, geçtiğimiz yılın Eylül ayında standart iPad’i 330 dolardan başlayan fiyatla satışa sunmuştu. O  zamanlar cihaz A12 Bonic çip ile desteklendi ve günlük kullanıma uygun olacak şekilde geliştirildi.

9. nesil iPad için ise Apple, Touch ID ve Ana Ekran Düğmesini içeren mevcut tasarımı koruyacak. Bunun yanı sıra güncellenen model, geliştirilmiş performans ve grafiklere sahip daha hızlı bir işlemci ile donatılacak.

Apple’ın yeni iPad’i, şirketin bir süredir üzerine çalıştığı iPad mini modelinden önce gelebilir. Öne çıkan raporlara göre ABD’li üretici 9.nesil iPad’i, yeni iPhone’ları, MacBook Pro ve AirPod modelleriyle birlikte Eylül ayında lanse edecek. Fiyatlar hakkında ise şu an için net bir bilgi bulunmuyor. Fakat yeni nesil iPad’in öğrencilere odaklanması ve bütçe dostu bir maliyetle gelmesi bekleniyor.

Cevap bırakın