Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültür9.7 inç ekranlı iPad Pro 21 Mart’ta tanıtılabilir

  9.7 inç ekranlı iPad Pro 21 Mart’ta tanıtılabilir

  apple

  Yeni iddialara göre Apple, 9.7 inçlik iPad Pro versiyonunu 21 Mart 2016’da lanse edecek. İşte konuya ilişkin en son gelişmeler…

  Tüketici elektroniği şirketi Apple,21 Mart 2016 tarihinde bir lansman etkinliği düzenleyeceğini resmi olarak açıkladı. Yeni modeller bekleniyor. Bu beklentiler arasında küçük ekranlı iPhone her ne kadar ön planda olsa da muhtemelen başka sürprizler de söz konusu olacak. İşte bunlardan biri son aylarda kimi iddialarla gündeme gelen orijinalinden daha küçük ekrana sahip bir iPad Pro modeli hakkında…

  Apple’ın ‘dev tablet’ olarak adfedilen modeli birkaç inç daha küçük ekranlı bir versiyonunu pazara sunmak istediği yönünde çeşitli kaynaklardan gelen iddialar var. Basına yansıyan en son bilgi ise iPad Pro için tasarlanmış olduğu belirtilen bir kılıf. Söz konusu iPad Pro kılıfı, 9.7 inç ekranlı bir cihaz için geliştirilmiş ve akıllı konnektör açıklığı (Smart Connector) ile dikkat çekiyor.

  Apple iPad Pro

  Bu da Apple’ın 9.7 inçlik iPad Pro’suna dair işaretler arasında nitelendirilmesinin önünü açıyor. Klavye ve diğer bazı aksesuarların takılabilmesini mümkün kılan konnektörü ile Apple, daha fazla ‘hibrit benzeri’ model seçeneğini kullanıcılarına sunmayı hedefliyor olabilir.

  Analizlere göre küresel tablet satışlarında 2016 için yüzde 5’in üzerinde talep azalması yönünde beklenti var. 9-13 inç ekranlı tabletlerin ise 9 inç ve altına göre daha fazla ilgi göreceği belirtiliyor. Apple, piyasa beklentilerini dengelemek için yeni yollar arıyor olabilir. Ancak nihai adımlarını 21 Mart tarihinde düzenlenecek lansman etkinliği çerçevesinde kamuoyuna sunacak.

  Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN