8K video kaydı gerçekleştirebilen akıllı telefon yolda!

0

Yakında satışa sunulacak olan Nubia Z20 sadece 8K çözünürlüklü video kayıt özelliği ile dillere düşmeyecek. Dahası da var…

Çin merkezli akıllı telefon üreticisisi Nubia, yeni amiral gemisiyle bu yılın en çok konuşulan telefon markası olmaya hazırlanıyor. Henüz piyasaya sürülmeyen ancak şimdiden birçok kişiye hitap etmeyi başarabilen Nubia Z20’de en göze çarpan özellik 8K video kaydına imkan tanıyacak olması.

Nubia Z20 sadece 8K çözünürlüklü video kayıt özelliği ile dillere düşmeyecek. Telefonun genel yapısına baktığımız zaman günümüze kadar çıkan pek çok akıllı telefonda gözlenmeyen özelliklerin burada toplandığını görmekteyiz. Telefonda özel bir ekran teknolojisi kullanılacak. Bu ekran teknolojisine dair henüz net bir bilgi açıklanmasa da şimdiden telefon meraklılarını heyecanlandırdığını belirtebiliriz.

Nubia’nın başarılı telefonları arasında önce raflarda, sonra ceplerde yer alması planlanan Z20, fotoğraf özellikleriyle de dikkat çekmeyi başarıyor. Kamerası, bu zamana kadar çıkan pek çok telefondan daha iyi bir kalitede karşımıza çıkacak. Video ile beraber fotoğraf özelliklerinin de güçlü olması Nubia Z20’nin daha şimdiden öne çıkaran model seçenekleri arasında yer almasını sağlıyor.

Yeni akıllı telefonun dış tasarımının da değişik standartlarda ve daha estetik bir duruş sergileyeceği söyleniyor. Özellikle telefon alırken dış tasarımına önem veren tüketicilerin Z20 Nubia ilgisini çekebilecek gibi duruyor. AMOLED ekranla müşterilerinin karşısına çıkması planlanan telefonun Snapdragon 855 özelliğine ya da Snapdragon 855+ özelliğine sahip olabileceği belirtildi. Ancak hangisinin tercih edileceği net olarak söylenmedi.

Cevap bırakın