8K çözünürlük sunan VR gözlüğü Pimax

0

Dünyanın 8K çözünürlük destekleyen ilk sanal gerçeklik (VR) gözlüğü Pimax ile tanışın…

Yenilikçi teknolojik aygıtlar ve Kickstarter arasında ciddi bir bağ var. Çeşitli fikirlerin detaylarıyla paylaşıldığı ve seri üretim için fon toplama amacıyla internet kullanıcılarının bağışlarının beklendiği Kickstarter’da yer alan Pimax adlı ürünün detayları dikkat çekti. Dünyanın 8K çözünürlüklü görüntü desteğine sahip ilk VR gözlüğü olan aygıt, hedeflenen fona kısa sürede ulaşırken seri üretim ve gönderilerin önümüzdeki süreçte başlaması bekleniyor.

Aygıt, oldukça modern bir tasarımla geliyor. Teknik detayları arasında ise elbette 3840 x 2160 piksellik iki adet ekranıyla piyasadaki diğer VR gözlüklerinin dört katı daha yüksek çözünürlük değeri sağlıyor. Sıra dışı olduğuna şüphe yok, üstelik bu denli kompakt bir yapı beraberinde…

16.6 milyon piksele sahip olan gözlüklerin sahip olduklerı görüş açısı 200 derece seviyesinde. Büyük ve yüksek çözünürlüğe sahip ekranlara bağlanabilen VR gözlükte 2 adet 3.5 mm jack arabirimi de bulunuyor.

Nvidia GTX 970 ve GTX1070 işlemcilerinin teknolojisinin çekirdeğini oluşturduğu Pimax sanal gerçeklik gözlüğünün fiyat etiketinin de rekabetçi olduğunu belirtmek mümkün; fiyatı 2018 yılında tedariklerinin bağlanacağı bilgisiyle beraber 499 dolar şeklinde duyuruldu.

Haberin devamında ilgili VR gözlüğü için hazırlanan videoyu görebilirsiniz. İyi seyirler.

Cevap bırakın