64 MP kameralı akıllı telefon nihayet göründü

0

OPPO alt markası olan Realme tarafından sunulacak. olan 64 MP çözünürlükte fotoğraf çekimine imkan tanıyan akıllı telefonun resmi görseli yayınlandı.

Akıllı telefon endüstrisinde temel Ar-Ge alanlarından biri de kamera sistemleri. Bu noktada arka kısımdaki çoklu kameraların sağladığı geniş açı özelliği ve zoom faktörünün artırılması gibi faktörler, dikkat çekici gelişmeler arasında. Diğer yandan bundan çok önceleri Nokia akıllı telefonlarla gündeme gelen ve son yıllarda adından pek de söz ettirmeyen ‘çok yüksek MP’li kameralar’ konusu adeta yeniden doğuyor.

Bu kapsamda en çarpıcı gelişme şüphesiz bir OPPO alt markası olan Realme tarafından sunulacağı belirtilen 64 MP çözünürlükte fotoğraf çekimine imkan tanıyan akıllı telefondu. Daha söz konusu ‘gizemli’ modelle çekilen bazı fotoğraflar kamuoyunda yer bulmuş, ancak cihazın kendi görseli sır gibi saklanmıştı. Nihayet bu sır ortadan kalktı…

Realme’nin Samsung tarafından geliştirilen 1/1.72 inçlik ISOCELL Bright sensörlü (üstte) 64 MP kameraya sahip modelinin arka kısmının görseli paylaşıldı. Üstte yer verdiğimiz bu görselde kamera sisteminin dikey konumlandırması dikkat çekiyor. Ayrıca 4 adet kamerayla geldiği görülüyor. Tahminler, kameraların ultra geniş açı, telefoto, derinlik ya da makro lensler içerdiği yönünde. Sensör, 16 MB’lik 9216×6912 piksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar sunabiliyor.

48 megapikselle halihazırdaki en yüksek MP’li akıllı telefondan 16 MP daha yüksek çözünürlük sunacak olan cihazın tanıtım tarihi merakla bekleniyor.

Cevap bırakın