60fps’de 4K video çekebilen ilk aksiyon kamerası Yi 4K+ CES 2017’de tanıtıldı

0

ekran-resmi-2017-01-09-11-38-07

Aksiyon kameraları özellikli maceraya meyilli kimseler için harika cihazlar arasında. Çeşitli izolasyon özellikleri sayesinde örneğin dondurucu soğukta ya da suya temas halinde dahi anın ölümsüzleştirilebilmesine imkan tanıyorlar.

Bu noktada ülkemizde GoPro ve Sony gibi üreticilerin modellerinin yoğun ilgi gördüğü biliniyor. Son dönemde yüksek çözünürlüklü ve daha esnek kullanım yapıları vaat eden çok sayıda cihaz modeli teknoloji raflarında potansiyel müşterileri bekliyor. Bununla birlikte GoPro dışında da bu alanda uzmanlaşmış markalar var. İşte bunlardan biri de Yi Technology.

İlklerin aksiyon kamerası

Aynasız sistemli fotoğraf makinesi, drone gibi cihazlar da geliştiren Yi Technology, ABD’nin Las Vegas şehrinde tamamlanan yılın en önemli teknoloji fuarlarından CES 2017 kapsamında yeni aksiyon kamerası 4K+’ı tanıttı. Dünyanın 60fps’de 4K kayıt yapabilen ilk aksiyon kamerasında kapsamlı teknoloji özellikleri dikkat çekiyor.

ekran-resmi-2017-01-09-11-37-38

RAW formatta fotoğraf da çekiyor

Elektronik görüntü sabitleme teknolojisi, USB Type-C, RAW formatta fotoğraf, dokunmatik ekran, canlı yayın gerçekleştirebilme ve 30 fps’de de 4K kayıt gibi özellikler öne çıkıyor. 14nm mimarisine sahip yüksek hızlı Amba H2 işlemci ile donatılan modelin ayrıca uzaktan yönetim özelliği de var. Sesli komutlarla fotoğraf çekimi, video kaydı başlatma/durdurma, seri çekim ve cihazı kapatma mümkün oluyor.

Cevap bırakın