6 yaşındaki Samsung tablet yeni güncelleme alacak!

0

Samsung eski cihazlarına güncelleme vermeye devam ediyor. Samsung hem eski akıllı telefonlarına hem de eski tabletlerine güncelleme vermeyi sürdürüyor. 6 yıl önce piyasaya sürülen Galaxy Tab S 8.4 tabletine güncelleme sunan Samsung, kullanıcılarını da sevindiriyor.

Galaxy Tab S 8.4 için yeni sunulacak yeni güncelleme

Samsung, 2014 yılında Galaxy Tab S amiral gemisi tablet serisinin ilk modeli olarak Galaxy Tab S 8.4’ü piyasaya sürmüştü. Bu tablet iki farklı şekilde kullanıcıya sunulmuştu; Wi-Fi ve LTE. Wi-Fi olan model Exynos 5420 tarafından desteklenirken, LTE destekli model Qualcomm Snapdragon 800’e sahipti.

Galaxy Tab S 8.4-guncellemesi

Bu cihazın en önemli özelliği 8,4 inç WQXGA (1600 x 2560 piksel) Süper AMOLED ekran ile karşımıza çıkmasıyda. Android 4.4.2 (KitKat) ile sunuldu ve Android 6.0’ya kadar güncellendi. Bu ürünün piyasaya sürülmesinden bu yana 6 yıldan fazla zaman geçti ve yazılım desteği de yıllar önce sona ermişti. Samsung’un bu tabletini kullanan kişilerin sayısı azımsanmayacak sayıda ki şirket yeni bir güncelleme sunuyor.

Samsung Galaxy Tab S 8.4’ün SM-T700 model numaralı Wi-Fi versiyonu şimdi Avrupa’da T700XXU1CTK1 donanım yazılımı sürümüyle yeni bir güncelleme alıyor. Söz konusu güncelleme güvenlik yaması mı yoksa yeni özellikler sunacak mı bilinmiyor. LTE versiyonu için bu güncellemenin geleceğine dair bir bilgi bulunmuyor ama yine de beklemekte fayda var.

Cevap bırakın