Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanım6 GB RAM’e sahip ilk telefon 1 Mart 2016'da tanıtılacak

  6 GB RAM’e sahip ilk telefon 1 Mart 2016’da tanıtılacak

  Ekran_Resmi_2016-02-22_14_09_54Dünyanın 6 GB RAM’e sahip ilk akıllı telefonu için resmi duyuru geldi. Çin menşeili teknoloji şirketi vivo, sonraki ileri seviye akıllı telefon modeli XPlay 5’in 6 GB RAM’e sahip olacağını duyurdu. Bu bilgi, tüketici elektroniği pazarında yeni bir çıta anlamına geliyor.

  Vivo adlı marka, sansasyonel bir model duyurusuna ilişkin ilk işareti verdi. Daha önce de aynı konudaki çeşitli dedikodularla gündeme gelen markanın resmi duyurusu, yayınlanan bir tanıtım görseli yoluyla (üstte)sağlandı. Akıllı telefon modeli, 6 GB RAM’in yanı sıra yılın iddialı donanım argümanları arasında yer ala Qualcomm Snapdragon 820 işlemcisine de sahip olacak.

  Daha fazla detay…

  XPlay 5, geçtiğimiz hafta ilk kez resmi olarak açıklanmıştı. Son bilgiler ise cihazın RAM’i, işlemcisi ve lansman tarihine işaret etti. 1 Mart 2016’da tanıtılacağı belirtilen modele ilişkin bir diğer bilgi de çift kenar ekran (Galaxy S6 Edge’deki yapı) formunda gelecek olması. Cihaza ilişkin kesinleşen bu bilgilere ek olarak tahmin edilen diğer özellikleri arasında 16 MP arka/8 MP ön kamera, 4300 mAh batarya, 6 inç ekran, solar şarj da yer alıyor.

  Yeni bir ‘trend’ mi doğuyor?

  Çin merkezli şirketin iddialı donanım örgüsüne sahip akıllı telefonu, 2016’nın yeni ‘RAM’ trendlerinden birinin başlangıcı olabilir. Daha önce Samsung’un önümüzdeki aylarda tanıtacağı Galaxy Note 6’nın da 6 GB RAM’e sahip olacağı iddiası dış basında yer bulmuştu. Gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN