6 bin TL altı dizüstü bilgisayar önerileri

0

Tüm dünyada patlak veren çip krizi ve pandemi gibi çeşitli nedenlerden dolayı elektronik aletlerin fiyatlarında ciddi bir artış yaşandı. Söz konusu sorunlardan en çok etkilenen ürünlerin başında dizüstü bilgisayarlar gelirken, artan dolar kurunun da eklenmesiyle özellikle ülkemizde üst seviye bir dizüstü almak artık lüks hale geldi. Biz de siz değerli okuyucularımız için 6 bin TL altı modelleri derledik…

ASUS X515JA-BR1968T

Listemizin ilk sırasında yer alan ASUS X515JA-BR1968T, günümüz standartlarına kıyasla kullanıcıları üzmeyecek özelliklere sahip. 15.6 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü TN panelle gelen dizüstü, iki çekirdek ve dört izlekten oluşan 10.nesil Intel Core i3 işlemcisinden güç alıyor. 1.2 GHz temel hız sunan işlemci, turbo hızla 3.4 GHz seviyelerine kadar çıkabiliyor. Grafik tarafında ise entegre Intel UHD Graphics kartı karşımıza çıkıyor. 

6 bin TL altı dizüstü bilgisayar

İnce ve hafif tasarımıyla kolayca taşınabilen laptop, 4 GB RAM ve 256 GB SSD ile geliyor. Aynı zamanda 16 GB’a kadar RAM yükselmeye imkan sağlıyor. Cihazda bir adet 3.5mm jak girişi, bir adet HDMI 1.4 girişi ve bir adet USB 3.2 girişi bulunuyor. Şarjlı kullanım süresi ise açıklanan verilere göre 6 saatin üzerinde. Kutudan çıkar çıkmaz lisanslı Windows 10 Home işletim sistemini çalıştıran dizüstünün fiyatı ise 5.299 TL seviyelerinde.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın. 

HP 2E9G8EA

Listemizin ikinci sırasında yer alan HP 2E9G8EA da sıklıkla tercih edilen modellerden. Ürün, 15.6 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü LCD panelle geliyor. İşlemci tarafında ise günlük kullanım için ideal çift çekirdekli Intel Celeron N4020 işlemcisi bulunuyor. 1.1 GHz temel hızda çalışan işlemci, gerektiği durumlarda 2.8 GHz hızlarına kadar çıkabiliyor. Bu işlemciye bir de entegre Intel UHD Graphics grafik kartı eşlik ediyor. 

6 bin TL altı dizüstü bilgisayar
6 bin TL altı dizüstü bilgisayar

Kompakt ve sade bir tasarım tercih eden laptop, 4 GB RAM ve 256 GB SSD ile kullanıcı karşısına çıkıyor. Buna ek olarak cihazda iki adet USB-A, bir adet USB-C ve HDMI bağlantı noktaları mevcut. Laptopun şarjlı kullanım süresi ise 6 saatin üzerinde. Kutudan çıkar çıkmaz lisanslı Windows 10 işletim sistemini çalıştırıyor. Bu ürünün fiyatı da 5.099 TL.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

ASUS X509FA-BR951T

Listemizin bir diğer üyesi ASUS X509FA-BR951T, günümüz standartlarına göre tercih edilebilecek en iyi modellerin başında geliyor. Cihazda 15.6 inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü TN panel bulunuyor. İşlemci tarafında ise iki çekirdek ve dört izlekten oluşan 10.nesil Intel Core i3 karşımıza çıkıyor. 2.1 GHz temel hız ve 4.1 GHz turbo hız sunan işlemci, bünyesinde entegre Intel UHD Graphics grafik kartını barındırıyor. 

6 bin TL altı dizüstü bilgisayar

İnce çerçeveleri ve şık tasarımı ile dikkat çeken laptop, 4 GB RAM ve 256 GB SSD ile geliyor. Aynı zamanda 16 GB’a kadar RAM artırımı yapmak mümkün. Buna ek olarak iki adet USB 2.0 Type-A, bir adet USB-C ve bir adet HDMI 1.4 girişi mevcut. Dizüstünün şarjlı kullanım süresine dair net bir bilgi verilmezken, kutudan çıkar çıkmaz Windows 10 Home çalıştıracağını da belirtelim. Ürünün fiyatı ise 4.999 TL seviyelerinde.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

LENOVO IdeaPad Flex 3

Yavaş yavaş listemizin sonlarına doğru yaklaşırken Lenovo IdeaPad Flex 3 modelinden de bahsedelim. 11.6 inç HD çözünürlüklü IPS panele sahip laptop, çift çekirdekli AMD Athlon Silver 3050e işlemcisinden güç alıyor. 2.8 GHz hızında çalışan işlemciye entegre AMD Readon Graphics grafik kartı eşlik ediyor. 

6 bin TL altı dizüstü bilgisayar

Tersine doğru katlanabilen bir tasarımla kullanıcı karşısına çıkan laptopta 4 GB RAM ve 128 GB SSD bulunuyor. Öte yandan 8 saatin üzerinde şarjlı kullanım süresi sunuyor. Kutudan çıkar çıkmaz lisanslı Windows 10 Home sürümünü çalıştıran dizüstünün fiyatı ise 4.799 TL seviyelerinde.

Ürünü satın almak için buraya tıklayın.

Cevap bırakın