5G uyumlu MediaTek Helio M70 5G duyuruldu

0

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden MediaTek, mobil iletişimin bir sonraki vitesi 5G teknolojisiyle uyumlu MediaTek Helio M70 yonga setini duyurdu. İşte detaylar…

Dünyanın önde gelen işlemci geliştiricisi MediaTek, 5G uyumlu Helio M70 5G serisi yonga setinin tanıtımını yaptı. İşlemci pazarında, 5G uyumlu öncü ürünler arasında yer alan ve gelişmiş özellikleriyle, farklı bağlantı teknolojilerini destekleyen bir multimode modem sunan MediaTek Helio P70 5G, 2019 itibarıyla cihazlarda yerini alacak.

Bünyesindeki ağ mimarisi sayesinde Alt-6 GHz spektrum bandında çalışmasının yanı sıra, 2G/3G/4G/5G teknolojilerini destekleyen multimode özellikli yonga seti MediaTek Helio M70’in yeni nesil modemi, aynı zamanda 5Gbps veri hızı ile 3GPP Rel-15‘in yeni özelliklerine uygun olarak tasarlandı.

MediaTek Helio M70’in LTE ve 5G çift bağlantısını da destekleyen multimode özelliği, 5G bağlantının mevcut olmadığı yerlerde, 4G / 3G / 2G bağlantı hızlarıyla da uyum sağlıyor. Böylece MediaTek, cihaz üreticileri ve son kullanıcılara sunduğu yeni nesil teknoloji deneyimini, esneklik ve kolaylıkla birleştiriyor. Helio M70 5G’nin sahip olduğu özellikler, aynı zamanda daha basit tasarımlı ve daha yüksek enerji verimliliğine sahip ürünler anlamını taşıyor.

Şirketin, yeni nesil teknolojilerin yaygınlaşması yönündeki azmini vurgulayan MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü TL Lee, “5G baseband uyumlu ilk yonga seti MediaTek Helio M70’in ticarileşmesi, tüketicilerin eksiksiz bir 5G deneyimi yaşama şansı etmesi anlamına geliyor.” dedi

Cevap bırakın