5G özellikli Nokia 9.1 PureView geliyor

0

Henüz satışa sunulmayan Nokia 9.1 PureView, daha şimdiden ilgi çekmeye başladı. İşte detaylar…

HMD Global bu sene içerisinde yaptığı atılımlarla adından çok fazla söz ettireceğe benziyor. Piyasaya sürmeyi planladığı Nokia 9.1 PureView herkesin ilgisini daha şimdiden çekmeye başladı. Yeni telefon birçok özelliği de beraberinde getirecek. Özellikle yeni telefon almak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alacağa benziyor.

Nokia 9.1 PureView’ın öne çıkan özelliği 5G desteği. Akıllı telefonu satın alan herkes daha kaliteli, hızlı, çekim gücü yüksek bir telefonla karşı karşıya kalacak. Ayrıca bir önceki seriye ait telefondaki eksikliklerin giderilerek yeni telefonda muazzam bir hizmet sunulacağına yönelik beklentiler de daha şimdiden oluşmuş durumda. Bu yüzden akıllı telefonu almak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla olacak gibi duruyor.

HMD Global’in yeni telefonunda iyileştirilmiş özelliklerin başında kamerası geliyor. Eski telefona nazaran kameranın daha iyi bir çekim gücü olacak ve fotoğraflar daha net çıkacak. Ayrıca Nokia 9.1 PureView telefonunda parmak izi sensörü açısından da gelişmeler yaşanacak. Yeni telefondaki parmak izi sensörü ekrana gömülü özelliği ile göz dolduracak.

HMD Global aslında yeni telefonunu daha erken çıkarmayı planlıyordu. Ancak kamera ve parmak izi sensörü açısından iyileştirmeler yapmaya karar verince; telefonun çıkış tarihi yılın 4. çeyreğine ertelenmiş oldu. Snapdragon 855 ile daha güçlü bir telefon haline gelecek ola yeni Nokia telefonlarına birçok kişi ilgi göstereceğe benziyor.

Cevap bırakın