5G’nin orta segmente geleceği tarih ortaya çıktı

0

MediaTek’in orta segment akıllı telefonlar için 5G teknolojisini getirme çalışmaları yaptığı daha önce ortaya çıkmıştı. Ancak, son yapılan paylaşımlar şirketin planları hakkında daha net bilgileri de karşımıza çıkardı. MediaTek 5G için gaza bastı.

MediaTek 5G teknolojisi için çalışıyor

5G teknolojisi için birçok şirket yoğun bir şekilde çalışmalar yapıyor. Bu şirketlerden biri de MediaTek. Yüksek maliyetli bu teknolojinin tüm kullanıcılara erişmesinin biraz daha zor olduğu düşünülüyordu. Ancak, şirket bununla ilgili kendine yeni bir hedef koydu. Bu maliyetleri azaltmak için çaışan MediaTek, orta segmentteki akıllı telefonlara da 5G teknolojisini getirmeye hazırlanıyor.

Çin’in popüler sosyal medya uygulaması Weibo‘da ortaya çıkan bir paylaşıma göre şirket, 2020 yılında uygun fiyatlı bir 5G destekli işlemciyi karşımıza çıkaracak. Tahminler işlemcinin 7 nm üretim teknolojisi ile üretileceği ve Cortex-A76 ana çekirdeği ile geleceği yönünde.

Orta segmente 5G’yi getirecek işlemcide SA/NSA çift modlu ağını destekleyen Helio M70 5G özellikli modem görev alacak. Son olarak, bu işlemcinin 280 dolar civarına mal olan akıllı telefonlara yönelik olacağını belirtelim.

Tahminler MediaTek’in bu yeni işlemcisinin ilk olarak Redmi K30 modelinde kullanılacağı yönünde. Daha önce de MediaTek’in Helio G90T işlemcisi ilk olarak Redmi Note 8 Pro modelinde kullanılmıştı. Eğer tahminler doğru çıkarsa bu, ikilinin ikinci ortaklığı olacak.

Cevap bırakın