5G iPhone modelleri için tarih belli oldu!

0

5G teknolojisinin bu yıl ABD’de yavaş yavaş kullanılmaya başlanacak olması nedeniyle akıllı telefon üreticileri kozlarını paylaşmaya başladı. Henüz satışa sunulmamış olmasına rağmen Galaxy S10 5GG, LG V50 ThinQ 5G ve Xiaomi Mi Mix 3 5G gibi birçok akıllı telefon resmi olarak tanıtıldı.

5G iPhone modelleri önümüzdeki yıl tanıtılacak!

Tabi akıllı telefon dünyasında 5G fırtınası koparken Apple’ın sessiz kalması beklenemez. 5G iPhone modelleri ne zaman satışa sunulacak? sorusuna cevap aranırken, bu modellerin Intel tarafından 5G modem yongaları konusunda hazırlıkların tamamlanması sonrasında kullanıcılarla buluşturulacağı belirtilmişti.

5G iPhone

Bu kapsamda Intel’in 5G modem yongalarının üretimine 2020 yılında başlayacağı açıklandı. Yani radikal bir değişiklik olmadığı sürece 2019 iPhone modellerinde 5G desteği bulunmayacak. 5G desteğine sahip olan iPhone modellerini görebilmek için yaklaşık 1.5 yıl daha beklememiz gerekiyor.

Digitimes tarafından yayınlanan rapora göre Intel 5G modeminin seri üretimine geçebilmek için önümüzdeki çeyrekte mühendislik çalışmalarını tamamlayarak testlere başlayacak. Intel, 2020’de 5G modemini tanıttığında Qualcomm’un yeni tanıtılan Snapdragon X55 5G ve hali hazırdaki Snapdragon X50 5G modemiyle yarışacak.

Intel hali hazırda iPhone 7 ve iPhone 8 için 4G modem yongası sağlayarak Apple’dan bir gelir elde ediyor.

Cevap bırakın