5G iPhone modelleri çok yakında gelebilir!

0

5G teknolojisinin bazı ülkelerde yavaş yavaş kullanıma sunulması ile birlikte, şirketler de bu teknolojiye yönelik yeni modelleri geliştirmeye başladı. Bazı akıllı telefon üreticileri 5G destekli modellerini satışa sunmaya başlamışken, bazıları ise geliştirmelere devam ediyor. 5G iPhone modelleri hakkında yeni detaylar ortaya çıktı!

5G iPhone modelleri hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor!

Çin merkezli kaynaklardan gelen yeni haberlere göre Apple, 5G iPhone modelleri hakkında önemli adımlar atmaya başladı. Söz konusu kaynaklara göre şirketin, 2020 yılında üç farklı model tanıtması bekleniyor. Bu üç modelden birisi LTE desteğine sahipken, diğer ikisinin 5G destekli olacağı belirtiliyor.

5G modemler için Qualcomm ile anlaşan Apple, 6.7 inç ve 5.4 inç ekranlı modellerinde 5G teknolojisine yer verecekken, 6.1 inç ekrana sahip modelinde ise LTE desteğine yer verecek. Daha önceki sızıntılara göz attığımızda 2020 yılı için yapılan söylentiler ilk değil. Yani söz konusu iddiaların büyük bir gerçeklik payı taşıdığını söyleyebiliriz.

Yapılan analizlere göre 2020 yılında satışa sunulacak 5G destekli modellerle birlikte, şirketin satışlarında ciddi bir yükselme bekleniyor.

 

Cevap bırakın