5G’li Galaxy Note 10 Plus özellikleri ile dikkat çekiyor

0

Samsung, Galaxy Note 10 modelini önümüzdeki ayın ilk haftasında tanıtacak. 7 Ağustos günü tanıtılacak olan model hakkında her geçen gün yeni bir sızıntı çıkıyor. Hatta öyle ki artık telefon hakkında hemen her şeyi biliyoruz. Güvenilir sızıntılarıyla tanınan IceUniverse, yine Note 10 ile ilgili ilgi çekici bir iddia ile gündeme geldi. 5G teknolojisine sahip Galaxy Note 10 Plus özellikleri ortaya çıktı.

Galaxy Note 10 Plus özellikleri ile dikkat çekecek

Çin’de satışa sunulacak olan en tepe Galaxy Note 10 Plus modelinde 5G teknolojisinin olacağını zaten biliniyordu. IceUniverse bu modelin teknik özelliklerine ait bilgileri ortaya çıkardı. Telefon, 12 GB RAM ile gelecek olan telefonda minimum 512 GB dahili depolama alanı kullanılacak. Ayrıca bir de 1 TB’lik versiyon da alternatifler arasında. Galaxy Note Plus modelinde microSD kart yuvasının olup olmayacağı ise belirsiz.

Standart Galaxy Note 10 ise 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile gelecek. Bu modelde 4G teknolojisi kullanılacak. Daha fazla RAM ve depolama alanı alternatifleri ile ilgili ise henüz çıkmış bir bilgi yok. Ayrıca, standart Galaxy Note 10 Plus modelinin standardında ise 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı kullanılacak.

Galaxy Note 10 Plus modelinin Çin’de yüksek donanım özellikleri ile satışa sunulması, Çin pazarı için oldukça önemli. Akıllı telefon dünyasında kıyasıya rekabetin yaşandığı Çin’de, telefon üreticileri güçlü modellerle rekabet ediyor.

Samsung yeni Note 10 Plus ile birlikte daha hızlı depolamaya geçerek performans artışı yapacak. Telefonda Exynos 9825 ve Snapdragon 855 olmak üzere iki farklı işlemci kullanılacak. Snapdragon 855 Plus ise ne yazıkki bu modelde kullanılmayacak.

45W hızlı şarj özelliğine sahip olan Galaxy Note 10 Plus modeline karşılık, standart Galaxy Note 10’da 25W hızlı şarj özelliği bulunacak.

Cevap bırakın