512 GB’lik microSD kart Şubat’ta satışa sunulacak

0

256 veya 400 GB’lik microSD kartları unutun, 512 GB’lik kart, çok yakında satışa sunuluyor. İşte detaylar…

Mobil cihazlardaki artan veri depolama ihtiyaçları için yegane çözümlerin başında microSD kart kullanımı gelir. Çoğu akıllı telefonun 256 GB’ye kadar maksimum kapasiteye sahip microSD desteğiyle geliyor olması da bu noktada önemli bir argüman. Ancak artık 256 GB’den daha fazlasını vaat eden microSD kartlar var…

Integral Memory tarafından duyurulan yeni microSD kart, 512 GB’lik depolama alanıyla geliyor. Çoğu akıllı telefonun maksimum depolama alanı kapasitesinden daha fazla olan bu geniş veri alanı, sonraki nesil akıllı cihazlar için kullanılabilirlik vaat ediyor.

4K video kaydıyla yaşanan depolama alanı sorununa çözüm

Özellikle 4K çözünürlüklü video kaydı özelliğinin sadece üst segment değil, daha düşük seviye telefonlarda dahi teknoloji özellikleri arasında yer almaya başlanmasıyla artan depolama alanı ihtiyacı, Integral Memory’nin hafıza kartıyla karşılanabilir gibi görünüyor.

Hızdan ziyade veri alanı…

Öte yandan karttaki aktarım hızının 80 MB/sn olduğu belirtiliyor. Bununla birlikte Integral Memory’nin 512 GB’lik microSD kartının hız konusunda ziyade veri alanına odaklı bir ürün olduğu kaydediliyor.

Şubat ayında satışlarına başlanacağı bildirilen microSD kartın fiyat etiketi ise henüz bilinmiyor. Bununla birlikte ABD pazarı için beklenti 300-400 dolar aralığında.

Bundan birkaç sene öncesine kadar 4 GB, 8 GB, 16 GB gibi microSD kartların gündemde olduğu hatırlandığında 512 GB’lik model, teknolojinin hızı açısından heyecan verici.

MediaMarkt’ta satışa sunulmuş durumdaki microSD ve SD kart modellerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın