512 GB hafızaya sahip ilk telefon geliyor!

0

Pek çok kişi için 64 GB dahili depolama yeterli olsa da ekstrem ihtiyaçlara sahip kullanıcılar için büyük bir yenilik geliyor. Dünyanın 512 GB hafızaya sahip ilk telefonu tanıtılmaya hazırlanıyor. Birkaç ay sonra tanıtılacak telefon, pek satın alınabilir olmasa da teknoloji dünyasın için önemli bir eşiği temsil ediyor.

Birkaç yıl öncesine kadar 16 GB hatta 8 GB dahili hafıza ile gelen amiral gemisi telefonlar kullanıyorduk. Ancak, uygulama boyutlarının hızla artmasıyla 16 GB dahili hafıza yetmemeye başladı. Bir süre SD kart ile soruna çözüm üretmeye başlayan kullanıcılar, umduğunu bulamayınca telefon üreticileri işe el attı. Şu an neredeyse tüm güncel akıllı telefonların 64 GB dahili depolamayla gelmesi de bu şekilde ortaya çıktı.

Huawei Mate X 512 GB dahili depolama ile gelecek

Konuya bambaşka bir boyut getiren Huawei, 128 GB ve 256 GB’ı aşarak tam 512 GB hafızayı akıllı telefonlara getiriyor. Şimdiye kadarki en yüksek depolama kapasitesi sunması beklenen Mate X, dünyada bu anlamda bir ilk olacak.

Samsung’un geçtiğimiz sene duyurduğu UFS bellek modülleri sayesinde mümkün olan 512 GB dahili depolama, sızan bilgilere göre ilk göre Huawei Mate X ile bir akıllı telefonda kullanılacak. Ancak, Samsung bir sürpriz yaparak, dünyadaki ilk 512 GB telefon unvanına sahip olabilmek için Galaxy S9 serisinin 512 GB versiyonunu satışa sunabilir.

Cevap bırakın