5 yeni Nokia telefon tanıtıldı

0

Nokia; saf, Android ile güçlendirilmiş akıllı telefon portföyünü güçlendirdi.

Nokia telefonların evi HMD Global, Android portföyüne 4 yeni akıllı telefon eklendiğini duyurdu: Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, yeni Nokia 6 ve Nokia 1. Yeni Android akıllı telefonlara ek olarak, Nokia 8110 yeniden hayat bularak, 4G bağlantı, Google Assistant, Google Maps, Google Search, Facebook ve Twitter gibi uygulamalarla birlikte kayan kapaklı tasarımıyla kullanıcıların beğenisine yeniden sunuldu.

3 yeni Nokia akıllı telefon, Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus ve yeni Nokia 6, Android One ailesine katılarak, Google tarafından tasarlanan yazılım deneyimi sunuyor. Her bir telefon, en güncel Yapay Zekâ (AI) tabanlı inovasyonlarla geliyor.

Tanıtılan modeller arasında belki de en çok dikkat çekeni Nokia 8 Sirocco. Akıllı telefon, paslanmaz çelik çerçeve, 6000 serisi alüminyum gövde malzemesi, çift ZEISS lensleri, 2K çözünürlük sunan 5.5 inç pOLED ekran,

Nokia 7 Plus ise ZEISS optik lenslerle gelen çift arka kamera, 6 inçlik 18:9 Full HD+ ekran, 3800 mAh pil ve Qualcomm Snapdragon 660 işlemcisi ile dikkat çekiyor. Nokia 7 Plus’ın Türkiye’de 2899 TL’den piyasada olması bekleniyor.

Yeni Nokia 6 modelinde ZEISS optikler, Qualcomm Snapdragon 630 işlemci, USB-C hızlı şarj, Android Oreo öne çıkıyor. Yeni Nokia 6’nın Türkiye fiyatının 1699 TL olması bekleniyor.

Nokia 1, mütevazı fiyatlı bir model ve Android Oreo (Go edition) işletim sistemiyle geliyor. Son olarak efsaneleşmiş kayan kapak tasarımıyla akıllarda yer eden Nokia 8110, 4G özelliğiyle geri dönüyor.

 

Cevap bırakın