5 Kameralı Nokia 9 ile çekilmiş fotoğraf yayınlandı

0

Nokia’nın MWC 19 etkinliğinde tanıtılacak olan 5 kameralı Nokia 9 modeli ile çekilmiş fotoğraf bugün Instagram üzerinden yayınlandı. Nokia 9, mobil kamera segmentinde çığır açacak gibi görünüyor.

HMD Global ile güçlerini birleştirmeni ardından önce giriş ve orta segmente ağırlık veren Nokia, daha sonra amiral gemisi modelleri ile pazardaki konumunu güçlendirmişti. Akıllı telefonlarda 3 ve 4 kamera kurulumunun sükse yaptığı bugünlerde, Nokia farkını konuşturup ve rakiplerinin önüne geçmek için tam 5 kameralı telefon ile karşımıza çıkacak.

Uzun süredir konuşulan ve Nokia 9 olarak isimlendirilecek olan bu model ile çekilen fotoğraf ise bugün Instagram üzerinden paylaşıldı. Haberin devamında ilgili fotoğrafı görebilirsiniz…

Nokia 9 fotoğrafçılık konusunda fark yaratacak!

Fotoğrafçı Konsta Punkka tarafından paylaşılan gönderide, Nokia 9’un 5 kamerası ile neler başarabileceği açık ve net olarak gözler önüne seriyor. Ancak bildiğiniz gibi Instagram fotoğraf yükleme sırasında çözünürlüğü düşürdüğü için Nokia 9’un fotoğraf kalitesi hakkında konuşmak mümkün değil. Yine de fotoğrafa bakınca Nokia 9’un gerçekten de çok iddialı geldiğini söyleyebiliriz.

Nokia 9’un kamera çözünürlükleri henüz bilinmiyor. Arka bölümde bu kameraların haricinde bir de ToF yani derinlik algılama sensörünün yer alacağı söyleniyor. Bakalım Nokia 9, DxOMark testinde kırılması güç bir puan alabilecek mi?

NOT: En üstteki görsel temsilidir.

Cevap bırakın