5 inç ekranlı yeni iPhone iddiası

0

iphone

10. yılına giren iPhone’un gelecek modeli hakkındaki dedikodular şu sıralar bitmek bilmiyor. Japon kaynaklı Macotakara’ya göre Apple bu yıl 5 inç ekrana sahip yeni bir iPhone modeli tanıtabilir. 5 inçlik iPhone söylentisi daha önce Nikkei tarafından da dile getirilmişti.

Ek olarak Taiwan kaynaklı haberlere göre bu yıl sadece OLED ekranlı iPhone, kablosuz şarj özelliği sunacak. Ayrıca Apple artık iPhone kutusuna Lightning girişini 3.5mm kulaklık jakına çeviren adaptörü de dahil etmeyecek. Yine bir başka söylenti Apple’ın iPhone’ların kablosuz şarj olmasını sağlayacak cihazı kutuyla birlikte vermeyeceğini, ayrı olarak satacağını iddia ediyor.

Tanıtılacağı söylenen 5 inçlik iPhone’un dikey çift kameraya, bir sonraki nesil iPhone ve Plus modellerine yakın teknik özelliklere sahip olacağı detayları da konuşulanlar arasında.

Daha önce Apple’ın 10. yıl için özel olarak üreteceği iPhone’larda OLED ekran kullanacağını dair ciddi söylentiler dolaşıyordu. Bu yeni söylentiler Apple’ın bu yıla özel standart iPhone ve Plus modellerinden ayrı olarak bir model tanıtması ihtimalini de güçlendiriyor. Söylentiler arasında ekran boyutuyla ilgili bir takım çelişkiler olduğunu belirtmekte fayda var.

Apple’ın iPhone 7 serisiyle birlikte kutu içersinde verdiği kulaklık girişi dönüştürücüsünü bundan sonra kutuya dahil etmeyeceğine yönelik iddia da Airpod’ların ilerleyen dönemlerde yaygınlaşacak olmasına bağlanıyor. Her ne olursa olsun bu durum kullanıcıların hoşuna gitmeyecektir.

Cevap bırakın