Beş telefona daha HarmonyOS güncellemesi geliyor!

0

Kısa süre önce Huawei çatısından ayrılan Honor, yoluna bağımsız bir marka olarak tek başına devam ediyor. Son dönemlerde Google ekosistemine dönmesiyle gündemde olan şirket, ABD’li şirketlerle de arasını düzelterek pazar payını artırıyor. Ancak bu  Huawei ile arasındaki bağların tamamen koptuğu anlamına gelmiyor.

Uzun yıllar alt mark olarak yer alan Honor’un, Huawei ile çıkardıkları pek çok farklı telefon var. Ne yazık ki bu modellerden bazıları son yıllarda çıkan ve Google servisleri bulunmayan modeller. Özellikle bu cihazları kullanan kişileri endişelendiren bu durum ciddi bir sorun haline gelmek üzereydi. Neyse ki insanlar rahatlatan açıklama geldi.

HarmonyOS güncellemesi alacak beş akıllı telefon

Ne yazık ki bu telefonları yeniden Google ekosistemine dahil edemeyen Honor, alternatif çözümlere yöneldi. Eski patronu Huawei ile anlaşan şirket, HarmonyOS güncellemesi için çalışmalara başladı. Oldukça düşük sistem gereksinimlerine sahip HarmonyOS’un hangi cihazlara geleceği tartışılırken, beş tanesi belli oldu. İşte güncelleme alacak Honor modelleri:

Honor HArmonyOS

  • Honor 30S
  • Honor 30 Youth Edition
  • Honor-X10
  • Honor X10 Max
  • Honor Play4

Kullanıcılar için oldukça önemli olan bu güncelleme, söz konusu telefonları sonsuza kadar Huawei ekosistemine bağlıyor. Böylelikle güncelleme ve uygulama desteği garanti haline geliyor. Ancak merak edilen bir başka soru daha var. O da şirketin yeni telefonlarında bunu yapıp yapmayacağı. Honor ve diğer Çinli üreticilerin Google ile mi kalacağı yoksa HarmonyOS’u mu tercih edeceği gelecekte belli olacak gibi duruyor.

Cevap bırakın