Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerTeknoloji5 GB RAM’li Gigaset ME Pro tanıtıldı

  5 GB RAM’li Gigaset ME Pro tanıtıldı

  gigaset

  Almanya’nın Berlin şehrindeki IFA 2015’in basın özel sunumları başladı. İlk iddialı model ise Gigaset’ten geldi. Daha çok deck telefonları ile adından söz ettiren, yakın zaman önce Android’li akıllı telefon pazarına adım atan şirket, ME Pure, ME ve ME Pro adları ile üç yeni modelini tanıttı. Akıllı telefonlardan Gigaset ME Pure ve Gigaset ME giriş-orta seviye kategorisinde boy gösterecek. Amiral gemisi maiyetindeki Gigaset ME Pro ise oldukça sansasyonel özelliklere sahip.

  gigaset-me-pro

  5.5 inçlik Full HD ekrana sahip olan Gigaset ME Pro, phablet yani büyük ekranlı akıllı telefon kategorisine dahil oluyor. Cihazda Snapdragon 810 işlemci, 32 GB dahili depolama kapasitesi, çift SIM desteği ve hazır olun ‘5 GB RAM’ bulunuyor. Adeta RAM rekoru kıran modelin donanımını tamamlayan öğe ise 4000mAh kapasiteli bataryası. Bataryası hızlı şarj özelliğine sahip. Yazılım tarafında ise Android 5.1 Lollipop’un önyüklü olacağı kaydediliyor.

  gigaset-me-proSiyah ve beyaz olmak üzere iki renk alternatifi ile gelen, sofistike tasarımı ile dikkat çeken akıllı telefonda; Alman menşeili teknoloji şirketi Gigaset’in açıklamasına göre ses (hoparlör) ve Bluetooth performansı da üst seviyede. Ayrıca güncel Wi-Fi standardı (802.11ac), CAT 6 LTE de öne çıkan kablosuz teknoloji nitelikleri arasında. Gigaset ME Pro ilginç özelliklere de sahip.

  Örneğin üzerindeki UV sensörü sayesinde güneş ışınlarının zararlı seviyede olup olmadığını gösteriyor. Almanya’da oldukça gösterişli bir sunumla sahne alan akıllı telefon, mobil teknoloji pazarında nispeten geri plandaki şirketlerin de artık ne denli iddialı seriler meydana getirebileceklerine işaret ediyor. IFA 2015’teki gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN