5 dakikalık şarjla 2 saat konuşturan telefon üretildi

0

Akıllı telefon sektöründe öne çıkan rekabet konularından biri de şüphesiz şarj dayanıklılığı. Her ne kadar hala çoğu cihaz 3000 mAh ve civarında pil kapasitelerine sahip olsa da çeşitli teknolojilerle dikkate değer şarj dayanıklılığı argümanları söz konusu olabiliyor. Bu noktada kamuoyunda ses getiren, son derece iddialı bir adımın atıldığını belirtmemizin zamanı da geldi…

Çin’deki önemli akıllı telefon markalarından Oppo, Android işletim sistemine sahip yeni akıllı telefonu A79’u görücüye çıkardı. Bu cihazın ince çerçeve ve bir orta segment akıllı telefona göre son derece zarif tasarımının dışında pil tarafındaki inovatif özelliği de dikkat çekti.

Firma açıklamasına göre Oppo A79, sadece 5 dakika şarjda kaldığı taktirde kullanıcısına 2 saate varan konuşma süresi vaat ediyor. Ansızın biten pillerinin ardından örneğin 5 dakika süreyle şarj edilen akıllı telefonların büyük kısmı kısa süre sonra yeniden kapanabiliyor. Bu açıdan Oppo’nun önemli bir batarya adımı attığı anlaşılıyor. Peki piliyle fark yaratmayı hedefleyen modelin diğer teknik detayları neler?

6 inç ekrana sahip

Oppo A79, 6 inçlik Full HD çözünürlük sunan ekranla geliyor. Yüzde 86 ekran-gövde oranı, parmak izi okuyucusu, MediaTek Helio P23 işlemci, 4GB RAM, 64GB+microSD depolama, 16MP f/1.8 diyafram arka kamera/16MP f/2.0 diyafram ön kamera, Android 7.1 işletim sistemi; şampanya, altın, siyah ve mavi renk alternatifleri durumunda.

Çin’deki satış tarihi 1 Aralık 2017 olarak açıklandı.

Cevap bırakın