5 arka kameralı telefon: Nokia 9 PureView!

0

MWC 2019 bünyesinde en yeni teknolojilerle karşınızda olmaya devam ediyoruz. Bu kez Nokia tarafından tanıtılan Nokia 9 PureView modeline yakından bakıyoruz.

5 ana kamerası ve ilginç fotoğraf işleme yetenekleriyle dikkat çeken bu amiral gemisi, ciddi bir performansı da bünyesinde barındırıyor.

Nokia 9 PureView özellikleri ve fiyatı

Nokia’nın yeni amiral gemisinin en dikkat çekici olan yanı şüphesiz ki arka kamera kurulumu.

Bu kısımda, Lazer AF ve PDAF sensörlerine yer veren HMD Global, bal peteğini andıran beşli kamera kurulumuna yer veriyor. Donanımdan ziyade, yeni nesil akıllı telefonunda beşli kameraya odaklanan Nokia, bu yönüyle ön plana çıkmayı hedefliyor.

Bu konuda bir ilki gerçekleştiren Nokia 9 modelinin, ön tarafta ise pek yenilikçi olmadığını görüyoruz. Çoğu marka ekrana gömülü kameraya veya çentikli ekran tasarımına geçiş yaparken, Nokia ise bu kısımda geleneksel hale gelen bir ekran tasarımıyla bizleri karşılıyor.

Genel anlamda ince diyebileceğimiz bir ekrana sahip olan Nokia 9‘un, ön yüzünde simetrik bir tasarıma ev sahipliği yaparken, alt ve üst çerçevelerin ise hala geçtiğimiz yılların amiral gemi modellerindeki gibi göründüğünü de gözlemlemekteyiz.

Şu zamana kadar yapılan sızıntılarla beraber Nokia 9‘un Snapdragon 855‘le mi yoksa Snapdragon 845 ile mi geleceği bir hayli tartışılmıştı.

Ancak HMD Global’in bugün düzenlemiş olduğu etkinlik ile, Nokia’nın yeni amiral gemisinin 2.8GHz frekansında çalışan ve 10 nm fabrikasyon süreciyle üretilen Snapdragon 845′ten alacağı açıklandı.

Bunun yanı sıra 6 GB RAM’a ve 128 GB dahili hafızaya yer verilen amiral gemisinde ayrıca, 10W hızlı kablosuz şarj destekli 3.320 mAh boyutundaki bir bataryaya da yer veriliyor.

Nokia 9 PureView‘in arka tarafında her biri 12 MP ve f/1.8 diyafram açıklığında olmak üzere 5 farklı Zeiss lensi bizleri karşılıyor.

10 nm ile üretilen Snadpragon 845′den güç alan ve 6 GB RAM/128 GBdepolamaya sahip olan Nokia 9 PureView fiyatı, 620 Euro açıklandı.

Nisan veya Mayıs aylarından itibaren Türkiye’de satışa sunulacağı belirtilen telefonun ayrıca, sınırlı sayıda üretileceği de özellikle belirtildi.

Cevap bırakın