Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerDonanım5.5 İnç’lik Selfie Phablet: HTC Desire 820

  5.5 İnç’lik Selfie Phablet: HTC Desire 820

  HTC’nin yeni piyasaya sunduğu Desire 820 Phablet, Selfie tutkunları için özel olarak geliştirildi. Güçlü donanım birleşenlerine sahip olan HTC Desire 820 inceleme altında.

  HTC, Desire ürün ailesi ile yeni bir Pazar oluşturmayı çalışıyor. Gençleri ve Selfie tutkunlarını hedef alan HTC, Desire Eye’da da gördüğümüz gibi kalite ve zengin donanım birleşenler ile birlikte özellikle kaliteli bir ön kameradan vazgeçmiyor. Üst segmenti Desire Eye ile dolduran HTC, daha uygun fiyatlı orta segment için Desire 820’yi geliştirdi. Desire 816’nin yeni halifesi olan Desire 820, 5.5 HD ekran, LTE Turbo, 64 bit işlemci ve iki güçlü kamerası ile bu alanda söz sahibi olmak istiyor.

  htc desire 820 1

  Tıpkı Desire 816 gibi farklı renk seçenekleri ile piyasada bulunabilen Desire 820, 7,74 mm’lik inceliği ile (iPhone 6 Plus 7.8 mm) hemen kendisinden söz ettiriyor. Aluminyum yerine Polycarbon malzeme kullanan Desire 820, oldukça sağlam ve asil duruyor. Ürünün malzeme kalitesi ve işçiliği görülmeye değer. Kenarların yuvarlatılmış olması, Desire 820’nin ele çok iyi oturmasını sağlıyor. Fakat 5.5 inç2lik bu ürünü tek el ile kontrol etmek gerçekten zor. Bununla birlikte hem ön hem de arka tarafta parmak izi bıraktığını da söylemeliyiz.

  1280×720 piksel çözünürlüğüne sahip olan 5.5 inçlik ekran, renkleri oldukça güçlü verebiliyor. Yüksek bir parlaklık (467 Candela) ve kontrast değerine sahip olan Desire 820, ışıklı ortamlarda kesinlikle kullanıcısını üzmüyor.

  desire htc 820

  Teknik Özellikler

  HTC Desire 820, dört adet 1.5 GHz ve dört adet 1 GHz olmak üzere toplam sekiz çekirdekli bir Snapdragon 615 işlemcisine sahip. Bu işlemci, Desire 820’de her ne kadar 2 GByte bellek bulunsa da 4 GByte bellek adresleyebiliyor. Bu işlemcinin en büyük avantajı 64 bit mimarisine sahip olması. Bunun anlamı özellikle yeni nesil uygulamalarda yüksek bir performans sağlanması. Tüm bunlara ek olarak oyun tutkunları için Adreno 405 grafik yongası da yer alması önemli bir avantaj.

  Desire 820, her ne kadar 32 bit Android 4.4 KitKat işletimine sahip olsa da, ortalamanın üstüne bir performans sergiliyor. Öyle ki Asphalt 8 oyununu hiçbir takılma olmadan rahatlıkla oynayabildik. Desire 820’nin sayfalar arasında hızlı olmasının en büyük nedeni ise HTC’nin geliştirdiği Sense 6.0 ara yüzü. 16 GByte kapasiteli ve Micro SD yardımıyla 128 GByte2lık bir kapasite eklenebilen Desire 820, 64 bit Android 5 Lollipop güncellemesi ile birlikte çok daha iyi bir performans sağlayacağını söylemeliyiz.

  htcdesire 820

  802.11 a/b/g/n kablosuz standartları destekleyen Desire 820, ne yazık ki güncel 802.11 ac standardına uyumlu değil. Sahip olduğu LTE CAT 4 teknolojisi sayesinde saniyede 150 Mbit’lik bir 4G bağlantısı sağlayabiliyor.   Üründe beğendiğimiz bir özellik, 2600 mAh’lik güçlü bir bataryanın bulunması. Değiştirilmeyen bu batarya 455 saat’lik bir Stand By süresine ulaşabiliyor.

  Selfie Tutkunlarına Özel

  Desire 820’nin önemli bir özelliği ön tarafta bulunan 8 MP ve arka tarafta yer alan 13 MP2lik kameraları. Her iki kamera fotoğraf çekmenin yanı sıra Full HD çözünürlüğünde video kayıtları yapabiliyor. Yaptığımız denemelerde, orta sınıfa hitap eden Desire 820’nin kamera performansının kendi sınıfının üstünde olduğunu gördük. Çekilen fotoğraflara bakıldığında, renk doğruluğu oldukça başarılı. Bununla birlikte doygun renk vermesi de önemli bir avantaj. Buna karşın çok aydınlık ve karanlık ortamlarda kontrast sorunu ortaya çıkabiliyor. Desire 820’de kullanılan LED flaş çok güçlü değil.

  htcDesire820

  Ön kamaraya baktığımızda ise fotoğrafın çözünürlüğü ve kalitesi şaşırtıcı derecede başarılı. Selfie tutkunları için farklı modların entegre edilmesi de iyi düşünülmüş bir özellik. Uzun lafın kısası. Desire 820, orta segmente düşünülen bir ürün için oldukça başarılı. Başarılıbir ergonomisine sahip olan bu ürün Selfie tutkunlarını fazlasıyla memnun edeceğini söyleyebiliriz.

  Ürünü detaylı incelemek ve satın almak için buraya tıklayın

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN