5.4 inçlik iPhone 12 maketi, iPhone SE ve iPhone 7 ile yan yana

0

iPhone 12 ailesiyle ilgili sık sık sızıntı haberleri çıkmaya başladı. Son olarak ortaya çıkan görseller ile 5.4 inçlik iPhone 12 maketini ilk kez iPhone SE ve iPhone 7 ile yan yana gördük. Bu kez fotoğraf, iPhone 12 maketini satın alan iZac isimli kullanıcıdan geldi.

iPhone 12

iPhone 12 maketi ile kardeşleri yan yana

5.4 inçlik iPhone 12, tasarım açısından tabii ki çok daha modern bir çizgide karşımıza çıkıyor. Yan yana geldiği iPhone SE ve iPhone 7 ile karşılaştırıldığında telefonun arkasındaki üçlü kamera kurulumu ilk bakışta dikkat çeken en önemli detay. MacRumors isimli forumun üyesi olan iZac, iPhone 12’nin kenarlarının cihazı tutmayı kolaylaştırdığını ve tek elle kullanımına yardımcı olduğunu söyledi. iPhone 12 tabii ki iPhone SE’den çok daha büyük. iPhone 7’ye göre ise daha kompakt boyutlarda.

5.4 inçlik iPhone 12

Apple’ın bu yıl 4 yeni iPhone 12 modelini karşımıza çıkaracağı söyleniyor. Bu ailenin en küçüğü 5.4 inçlik iPhone 12 olacak. Ayrıca iki adet 6.1 inçlik model ve bir adet 6.7 inçlik model de karşımıza çıkacak. Dört modelin de OLED ekran paneliyle ve 120 Hz ekran yenileme hızıyla geleceği de iddialar arasında. Ek olarak telefonlar 5G teknolojisini de destekleyecek.

iPhone 12 Pro modelinin tıpkı iPad Pro gibi düz kenarlı bir tasarım ile geleceği de söylentiler arasında.

Cevap bırakın