Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital Kültür4K ekranlı Toshiba Satellite Radius 12 tanıtıldı

  4K ekranlı Toshiba Satellite Radius 12 tanıtıldı

  Ekran_Resmi_2015-09-02_13_23_03Toshiba, tablet/dizüstü bilgisayar formunda kullanılabilen ve bu segmentte 4K ekrana sahip ilk model olan Satellite Radius 12’yi duyurdu. 2’si 1 arada bilgisayar, 6. Nesil Intel Core işlemcilerle geliyor ve güçlü teknoloji yapı taşları ile dikkat çekiyor.

  Infrared kamerası ile yüz tanıma fonksiyonu sunan Satellite Radius 12, geniş bir görüş açısına sahip 3840 x 2160 piksellik ultra yüksek çözünürlüklü (4K) dokunmatik ekranı ile iddiasını ortaya koyuyor.

  Windows 10 ile gelen modele ilişkin yapılan resmi açıklamada ürünün aynı zamanda teknoloji partnerleri olan Microsoft, Intel ve Technicolor ile gerçekleştirilen iş birliği sonucu meydana getirildiği, ekranda en üst seviye standartların, ses ve genel performans beraberinde Windows 10 ile birlikte sunulduğuna vurgu yapıldı. Son teknoloji ile geliştirilen Satellite Radius 12’nin kolay taşınabilirliğine de vurgu yapıldı.

  Ekran_Resmi_2015-09-02_13_23_06 2Toshiba açıklamasına göre ürün, uzun bir şarj dayanıklılığı sunuyor. Bu noktada net bir süre verilmiş değil. Ancak 8 saat olduğu tahmin ediliyor. 360 derece açılabilen ekranı ile tablet olarak da kullanıma olanak tanıyan Satellite Radius 12’nin metalik gövde tasarımı, ince yapısı, LED aydınlatmalı klavye ve kılcal çizilmelere karşı dayanıklılığı artıran Gorilla Glass ekran kaplaması öne çıkan diğer özellikleri arasında.

  Satellite Radius 12 modelinin 2015 son çeyreğinde ABD’de satışlarına başlanacağı açıklanırken cihazın aynı dönemde ve 2016 başında dünyanın önceden belirlenmiş diğer ülkelerinde de tüketici elektroniği pazarlarına dahil olması bekleniyor. Fiyatı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN