4G özellikli en küçük akıllı telefon Jelly ile tanışın

0

Kickstarter, şüphesiz teknoloji girişimcileri için altın değerinde bir platform. Planlanan, projelendirilen fikirlerin ihtiyaç duyduğu fonun belirtilmesi ve ardından dünyanın her yerinden insanların bağışta bulunması şeklinde özetlenebilen prensibi ile hayat bulmuş sayısız teknoloji aygıtı, ilgi çekici yazılımlar görüldü. İşte bu zincirin yeni halkalarından biri, dünyanın en küçük 4G özellikli akıllı telefonu Jelly…

Boyutlarıyla şaşırtan akıllı telefon, 30 bin dolarlık fon toplamak için açılan Kickstarter sayfası üzerinden 1 milyon doların üzerinde bağışa ulaştı. Bu başarıya 1 aylık fon toplama süresi dolmadan ulaşan Jelly’nin 1,5 milyon dolar barajını geçebileceği kaydediliyor…

Son derece kompakt bir 4G telefon modeli olan Jelly, 1.3 cm kalınlık, 9 cm uzunluk ve 4 cm genişlik ölçülerinde. 2,45 inçlik 240 x 450 piksel çözünürlüklü ekrana sahip.

1 GB RAM, 8 GB dahili depolama kapasitesi, 950 mAh pil kapasitesi, 2 MP ön/8 MP arka kamera, 1.1 GHz hızında çalışan işlemci ve elbette 4G LTE desteği ile geliyor. Cihaz, 802.11bn WiFi, Bluetooth 4.0, GPS gibi özellikler de sunuyor ve çift SIM desteği de mevcut. Yazılım tarafında Android 7.0 Nougat’ın önyüklü olduğu belirtiliyor.

Planlanan fonun çok üzerine çıkan Jelly projesinin sonraki aşaması ise ilk aşamada bağışta bulunan ve ön sipariş veren kimselere cihazların ulaştırılması. Bu noktada ilk gönderilerin 2017 Ağustos’unda başlayacağı açıklandı.

Ürünle birlikte yedek pil, kılıf ve kola bağlama aparatı gibi aksesuarlar da satışa sunulmuş durumda. Arkasındaki kişilerle birlikte Jelly’nin ilham veren bir teknoloji girişimciliği hikayesi olduğuna şüphe yok.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın