48 MP kameralı telefon geliyor!

0

Çin merkezli üretici Oppo’nun F11 Pro model ismine sahip, 46 MP kameralı son derece iddialı bir akıllı telefon tanıtacağı biliniyordu. Tanıtım tarihi de kesinleşti…

Bir dönem Nokia’nın sunduğu ultra-yüksek çözünürlük vaat eden akıllı telefon kameralarının yeniden revaçta olmaya başladığı görülüyor. Her ne kadar yüksek çözünürlüğün her zaman üstün kalite anlamına gelmediği bilinse de rekabeti uç noktalara çekmeye kararlı üreticilerin varlığı da aşikar. İşte bu alandaki iddialı üreticilerden biri de Oppo.

Çin merkezli teknoloji üreticisinin F11 Pro model ismine sahip olacağı ve arka kısmında da 46 MP’lik kamerayla geleceği bilinen Android akıllı telefonun tanıtım tarihi belli oldu. Buna göre Oppo F11 Pro, 5 Mart 2019’da tanıtılacak.

Birkaç gün sonra gerçekleştirilecek lansmanla kamuoyunun dikkatine sunulacak olan modelde ayrıca 6.5 inçlik panoramik ekran, VOOC 3.0 ile hızlı şarj, ön kısımda açılır-kapanır 16 MP kamera, MediaTek Helio P70 yonga seti ve 6 GB RAM özellikleri sunulacak. 64 ve 128 GB olmak üzere iki dahili depolama alanı ile sunulacak modelde pil kapasitesi 4000 mAh seviyesinde olacak.

Android üzerinde Color OS arayüzü ile geleceği kaydedilen akıllı telefonun tanıtım etkinliği Hindistan’da gerçekleştirilecek. Cihazın ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Fiyatının ise çok da mütevazı olmayacağı düşünülüyor.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

NOT: Görsel temsilidir.

Cevap bırakın