308 gramlık notebook Gemini ile tanışın

0

Günümüz notebook’larının 800 gram ve etrafındaki başlangıç ağırlıklarına karşı bir duruş sergileyen, İngiltere merkezli girişimci Planet Computers tarafından geliştirilen Gemini adlı ‘mini’ bilgisayara yakından bakacağız…

İngiltere merkezli Planet Computers tarafından üretilen Gemini, Android/Linux işletim sistemi ile kullanılabilen son derece kompakt bir notebook. Model, bir dönem adından sıkça söz ettiren Sony Vaio P serisi bilgisayarları da anımsatan yüksek seviyedeki taşınabilirliği ile dikkat çekiyor.

1080p ekranla geliyor

18:9 ekran en/boy oranına sahip 1080p çözünürlüklü ekranla gelen Gemini; kullanışlı bir fiziksel klavye, 10 çekirdekli MediaTek Helio X27 işlemci, 4 GB RAM, 4220 mAh kapasiteli pil ve USB Tip-C portu gibi özelliklerinin yanı sıra sadece 308 gramlık bir ağırlık sergiliyor. WiFi ve LTE özellikleri bulunan modeli, teoride klavyeye sahip güçlü bir tablet olarak görebilmek de mümkün.

Çok fazla özelleştirilmemiş (neredeyse saf halde) bir Android versiyonunun yüklü olduğu Gemini, istendiğinde Linux üzerinden kullanıma da imkan tanıyor.

Satışlarına başlandı

Klavye tuşlarındaki çok daha büyük ve ağır notebook’lardaki ölçülere yakın ve tutarlı dizaynı, kullanım kolaylığı için övgü alan bir nokta olarak yorumlanıyor.

Bir defter gibi her yere götürülebilen basit bir bilgisayar fikriyle potansiyel kullanıcılarının karşısına çıkan modelin satışlarına IndieGoGo üzerinden başlandı, ayrıca belirlenen fiyat etiketinin 399 dolar olduğunu belirtelim.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın